Wizualizacja Galerii Katowickiej
Wizualizacja Galerii Katowickiej

Inwestorzy powstającej w centrum Katowic Galerii Katowickiej będącej połączeniem centrum komunikacyjnego z handlowym, poinformowali o kolejnym etapie budowy kompleksu.

Z końcem kwietnia 2013 roku rozpoczął się demontaż ostatniego dźwigu wieżowego znajdującego się na placu budowy. W związku z tymi działaniami zamknięto fragment ulicy Słowackiego, tuż obok budowy Galerii Katowickiej.

Ustawiony w 2011 roku dźwig służył do przenoszenia materiałów budowlanych potrzebnych do realizacji prac po wschodniej stronie inwestycji , głównie do budowy sal kinowych.

Inwestor poinformował, że to już ostatni z żurawi wieżowych, pomagających przy budowie kompleksu powstającego na pl. Szewczyka. Pierwszy z nich pojawił się na placu budowy w sierpniu 2011 roku, w kolejnych miesiącach montowano następne dźwigi. W szczytowym momencie na budowie Galerii Katowickiej oraz dworców autobusowego i kolejowego pracowało aż 10 dźwigów.

– Demontaż dźwigu jest widocznym dowodem, że inwestycja wchodzi w finałową fazę. Oficjalne otwarcie Galerii Katowickiej odbędzie się we wrześniu 2013 roku – poinformowali przedstawiciele inwestora.

Przypomnijmy, Galeria Katowicka jest obecnie skomercjalizowany w około 90 proc.

W kompleksie o powierzchni handlowej 53 tys. mkw. funkcjonować będzie 250 sklepów, punktów usługowych i lokali gastronomicznych. Całkowita powierzchnia użytkowa wszystkich obiektów w kompleksie wyniesie około 200 tys. mkw. Inwestorem obiektu jest firma Neinver.