Salon Świat Prasy

W kwietniu 2013 roku sieć saloników prasowych Świat Prasy otworzyła swoją 70 placówkę. To już 10 otwarcie w tym roku. Nowy salon został uruchomiony w Bydgoszczy, w centrum dzielnicy Fordon, wraz z obiektem sieci POLOmarket.

– Większość naszych saloników działa w galeriach przy sieciach spożywczych: POLOmarket, Biedronka. Jednakże poszukujemy atrakcyjnych lokalizacji w centrach handlowych. Obecnie działamy w CH Uznam w Świnoujściu, CH Karuzela w Biskupcu. Wkrótce otwieramy sklep w Galerii Baszta w Radomsku. Rozmawiamy też z kilkoma operatorami retail parków, np. Dekada (Brodnica, Rypin, Malbork, Łowicz, Grójec) – powiedział portalowi Retailnet Grzegorz Sowa, dyrektor operacyjny ABRAVA sp. z o.o. Świat Prasy s.k.a.

– Naszym targetem są galerie w miastach średnich i małych (np. Multicentrum Victoria w Chojnicach, Brama Mazur w Ełku), ale nie wykluczamy otwarć w większych centrach handlowych w dużych miastach. Intensywnie poszukujemy nowych atrakcyjnych lokalizacji o powierzchni od 25 do 40 mkw.

– Planujemy w tym miesiącu otworzyć sklepy w: Świnoujściu, Płotach (zachodniopomorskie) – obie lokalizacje w małych galeriach przy Biedronce, Aleksandrowie Kujawskim – galeria w obiekcie Netto, Solcu Kujawskim – wraz z POLOmarketem. Natomiast w czerwcu otwarcie w Kołobrzegu, Radomsku, Kostrzyniu nad Odrą, Władysławowie, Bydgoszczy – powiedział Grzegorz Sowa.

W przyjętej strategii na lata 2013-2016 Świat Prasy planuje otwierać ponad 40 nowych salonów prasowych rocznie, by na koniec roku 2016 osiągnąć liczbę 250 punktów sprzedaży. Z sieci skupionej w północnej Polsce, zamierza stać się firmą ogólnokrajową.

W 2012 roku sieć Świat prasy osiągnęła przychody netto w wysokości ponad 45 mln zł. Wypracowany wynik EBITDA był najwyższy w trwającej od 2007 roku historii firmy. Systematyczny wzrost liczby klientów oraz dobre wyniki finansowe, ugruntowały pozycję Świata Prasy wśród największych sieci salonów prasowych w Polsce.

Firma nie wyklucza przejęć innych operatorów saloników prasowych na terenie całego kraju.