Kino Helios

Przychody z działalności grupy Helios w I kwartale 2013 roku wyniosły 61,2 mln zł. Był to wzrost o 13,8 proc. pomimo spadku frekwencji w kinach sieci do blisko 2,1 mln widzów (1,9 proc.). w porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku.

Wzrost ten jest związany głównie z przychodami Next Film – spółki dystrybucji filmowej Heliosa, która wprowadziła do kin w lutym 2013 roku film Drogówkę, który przyciągnął przed kinowe ekrany prawie 1 milion widzów. Segment poprawił wynik EBITDA i EBITDA operacyjna o 5,8 proc. do poziomu 9,1 mln zł.

W pierwszym kwartale 2013 r. koszty operacyjne segmentu wyniosły 58,3 mln zł i były o 17,1 proc. wyższe niż w pierwszym kwartale 2012 roku.

Plany inwestycyjne Helios SA na rok 2013 zakładają uruchomienie czterech nowoczesnych, wielosalowych kin. Multipleksy naszej sieci zostaną otwarte w Nowym Sączu (Galeria Trzy Korony), w Siedlcach (Galeria S), w Kaliszu (Galeria Amber) i w Gdyni (CH Wzgórze). W wymienionych miejscach powstaną łącznie 23 sale kinowe. Wszystkie otwarcia są zaplanowane na drugą połowę bieżącego roku.

Helios SA to obok Cinema City jedna z dwóch największych sieci kin w Polsce. Dysponuje obecnie 31 obiektami kinowymi, posiadającymi łącznie 166 ekranów i blisko 36 tys. foteli. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości. Kina Helios są obecne również w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu. Od 31 sierpnia 2010 roku Helios SA jest częścią Grupy Agora SA.