Poznań City Center
Poznań City Center

Prace w Poznań City Center, inwestycji realizowanej przez firmę TriGranit wchodzą w kluczową fazę. Trwa instalacja oświetlenia. Za jego projekt i wykonanie odpowiada firma Philips Lighting.

Wielofunkcyjne, zintegrowane centrum komunikacyjne i handlowe Poznań City Center będzie jednym z najnowocześniej oświetlonych obiektów w Europie, dzięki wykorzystaniu technologii LED. Umożliwia ona m.in. tworzenie wizualizacji świetlnych czy dynamiczną zmianę barwy światła, pozwalając na jego strategiczne wykorzystanie w kreowaniu przestrzeni publicznej i bezpośredniej komunikacji z  konsumentami.

– Projekt jest unikatowy. I to nie tylko w skali samego Poznania czy Polski. Niewiele jest podobnych rozwiązań w Europie – mówi Marcin Gryt, Konsultant Techniczny Philips. Projekt oświetlenia, opracowany przez tę firmę łączy cele dewelopera, wizje architektów, pragnących stworzyć wizytówkę Poznania, wkomponowaną w istniejącą tkankę miejską z oryginalnymi koncepcjami Philips.

– Efekt ma umożliwić uzyskanie maksymalnej funkcjonalności i podkreślić reprezentacyjną rolę obiektu, a także zapewnić efektywność kosztową inwestycji – dodaje Joanna Świderska, Marketing Manager w Philips.

Technologia LED pozwala wygenerować do 75 proc. oszczędności kosztów, w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem. Inwestycja Poznań City Center, której wartość jest szacowana na ok. 170 mln euro, zostanie oświetlona sześcioma tysiącami źródeł światła LED.

Pierwszym elementem oświetlenia poznańskiego zintegrowanego centrum komunikacyjnego, wykonanym przez Philips Lighting w połowie 2012 r., było oświetlenie dworca PKP w Poznaniu. Cały kompleks Poznań City Center ma być oddany do użytku w IV kwartale 2013 roku.