Sklep Kakadu
Sklep Kakadu, Kakadu

Firma Kakadu sp. z o.o. działająca na polskim rynku sklepów zoologicznych, inwestuje w ekspansję na terenie Polski. W ciągu trzech lat sieć ma wzrosnąć prawie trzykrotnie.

Wzrost liczby placówek jest jednym z kluczowych aspektów rozwoju spółki. Jednak uwaga Kakadu, jak poinformował redakcję Retailnet Wojciech Filipczyk, prezes zarządu Kakadu sp. z o.o. , nie skupia się tylko na budowaniu sieci sklepów zoologicznych poprzez własne otwarcia. Jednym z celów strategicznych na najbliższe lata, jest równoległe rozpoczęcie budowy struktury sieci Kakadu w oparciu o sklepy agencyjne. Jest to, jak poinformowano, niewątpliwie zapowiedź przyspieszenia rozwoju firmy w Polsce.

Jeszcze w tym roku, Kakadu planuje pozyskać około 10 placówek agencyjnych. Plany zakładają, iż w ciągu najbliższych trzech lat całkowita liczba sklepów Kakadu wzrośnie z 38 do około 100, co oznacza, że w ciągu trzech lat liczba lokali wzrośnie blisko trzykrotnie.

– Szukając partnerów, którzy przystąpiliby do sieci jako sklepy agencyjne, nie ograniczamy się tylko do dużych aglomeracji i centrów handlowych. Partnerów do biznesu, poza wspomnianymi lokalizacjami, poszukujemy również na dużych osiedlach w mniejszych miejscowościach (50-100 tys. ludności). W kręgu zainteresowań Kakadu są osoby posiadające atrakcyjnie położone lokale o powierzchni minimum 80 mkw. – mówi Wojciech Filipczyk, prezes zarządu Kakadu sp. z o.o.

– Naszym partnerom, poza pracą pod szyldem Kakadu – marką, która w 2012 roku zdobyła tytuł – Dobra Marka 2012 – Jakość, Zaufanie, Renoma – w kategorii sklepów zoologicznych, (między innymi za jakość obsługi, profesjonalizm pracowników oraz atmosferę zakupową w sklepach Kakadu), oferujemy dostęp do know how, które zebraliśmy przez lata praktyki, budując nasz sukces.

W zeszłym roku Kakadu uruchomiła pięć sklepów – w CH Auchan Hetmańska w Białymstoku, CH Echo w Kielcach, M1 w Krakowie, CH Auchan w Komornikach pod Poznaniem oraz w Outlet Park w Szczecinie. W tym roku otwarty został 38. sklep w CH Europa w Gliwicach, prowadzone są też rozmowy z kilkoma innymi centrami handlowymi pod kątem wynajmu lokali.