Galeria Bursztynowa
Galeria Bursztynowa

Wmurowano kamień węgielny pod budowę Galerii Bursztynowa w Ostrołęce. Obiekt powstanie przy ul. Gorbatowa i Żebrowskiego. Jego inwestorem jest Narev Inwestycje sp. z o.o., generalnym wykonawcą Instal Białystok SA.

– Zaplanowaliśmy przedsięwzięcie, które umożliwi mieszkańcom Ostrołęki najbogatszą ofertę handlową w promieniu 120 km. – powiedzieli przedstawiciele inwestora podczas uroczystości.

Firma Narev Inwestycje nową inwestycję rozpoczęła od zakupu gruntów pod galerię w 2005 roku. Później zabiegano o zmiany w planach zagospodarowania terenów oraz rozpoczął się proces uzyskiwania pozwoleń na budowę.

Z początkiem wiosny 2013 ruszyły prace budowlane mające na celu wybudowanie budynku galerii w którym znajdzie się m.in. hipermarket Tesco Ekstra o powierzchni całkowitej ok. 8 tys. mkw., Market Dom i Ogród OBI o pow. ok. 8 tys. mkw. oraz część galerii handlowej o pow. ok. 16 tys. mkw. przeznaczonej dla  mniejszych najemców sieciowych. Cały proces budowy zakończy się wiosną 2014 roku, wtedy też planowane jest otwarcie centrum.

Centrum Handlowo-Usługowo powstanie na ośmiu hektarach, z czego budynkiem kubaturowym będzie zabudowane ok. 3,5 ha, resztę terenu zajmą drogi i parkingi. W galerii znajdzie się 60-70 sklepów i punktów usługowych, w których nie zabraknie czołowych marek odzieżowych.

Generalnym wykonawcą całej galerii jest firma Instal Białystok S.A. która wybudowała kilka podobnych obiektów m.in. Galerię Veneda w Łomży HM Tesco Ekstra, Tesco Ekstra w Suwałkach, czy też Centrum Handlowe Hetmańska w Białymstoku w skład którego wchodzi Hipermarket Auchan i Leroy Merlin.

Za proces komercjalizacji oraz za projekt obiektu jest odpowiedzialna firma doradcza Cushman & Wakefield.

Inwestycja finansowana jest przez bank BPS S.A. w konsorcjum z Bankami Spółdzielczymi.

Więcej o projekcie na stronie Galerii Bursztynowej