Zygmunt Chyla, prezes polskiego oddziału TK Development

– Obecnie bardzo poważnie rozważamy opcję uruchomienia kina w CH Nowy Rynek. Tym bardziej, że w Jeleniej Górze nie ma jeszcze żadnego multipleksu. Z punktu widzenia technicznego jesteśmy do tego przygotowani. Dysponujemy wszystkimi pozwoleniami i jest to zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego – powiedział portalowi Retailnet Zygmunt Chyla, prezes polskiego oddziału TK Development.

– Jeśli zdecydujemy się na realizację kina, zostanie ono umieszczone na dachu obiektu. Wówczas pomniejszymy parking na kondygnacji drugiej – dodał Zygmunt Chyla.

Centrum Handlowe Nowy Rynek będzie pierwszym tego typu obiektem w Jeleniej Górze. TK Development wybuduje centrum handlowe o powierzchni całkowitej 56 tys. mkw., w tym powierzchni najmu 24 tys. mkw. W obiekcie może się znaleźć ok. 115 lokali handlowo-usługowych. Na handlowej mapie obiektu pojawią się między innymi: Cropp, House, Mohito, Sinsay, Reserved, H&M, Bershka, Stradivarius, Home&You oraz operator spożywczy Intermarché. Obiekt jest skomercjalizowany w 40 proc.

70 proc. udziałów spółki celowej projektu jest po stronie inwestora Heitman, pozostałe 30 proc. – po stronie dewelopera TK Development. Wartość inwestycji to 55 mln euro.

Obiekt będzie zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie jeleniogórskiego rynku oraz na przedłużeniu głównej ulicy handlowej 1 Maja . Realizacja galerii handlowej zakłada przebudowę istniejącego dworca autobusowego i włączenie go do inwestycji. Nowy Rynek będzie zarówno galerią handlową jak i centrum komunikacyjnym, dla mieszkańców i turystów.

Inwestor zaplanował otwarcie obiektu na koniec 2015 roku. Ostatnio Urząd Miasta w Jeleniej Górze wydał zgodę na budowę CH Nowy Rynek.