Sky Tower
Sky Tower

Minął rok od otwarcia Sky Tower, najwyższego kompleksu apartamentowo-biurowo-handlowego w Polsce. Sky Tower to nie tylko ciekawostka architektoniczna, ale przy tym najwyższy w Polsce drapacz chmur, mierzący 212 m.

Minione dwanaście miesięcy to w historii Sky Tower szereg atrakcji handlowych i wydarzeń kulturalnych. W ciągu ubiegłego roku zrealizowano tam dziesiątki przedsięwzięć wykraczających zdecydowanie poza dziedzinę sprzedaży. W obiekcie odbyło się wiele eventów, liczne pokazy mody najlepszych polskich projektantów, aukcje sztuki i koncerty.

Według zarządcy galerię handlową obecnie odwiedza prawie pół miliona osób miesięcznie. Podczas wakacji planowane jest otwarcie tarasu widokowego, który będzie zlokalizowany na 50 piętrze wieży.

Postawiony na działce o powierzchni 2,7 ha w centrum Wrocławia – w kwadracie ulic Powstańców Śląskich, Gwiaździstej, Wielkiej oraz Szczęśliwej – Sky Tower obejmuje trzy elementy: podstawę budynku, w której mieści się galeria handlowa oraz dwa budynki mieszkalno-biurowe.

Do budowy Sky Tower, z jego charakterystycznym żaglem i wieżą zużyto ok. 25 tys. ton stali oraz 4 hektary szkła. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi ok. 171 tys. mkw. Z tego ok. 20 tys. mkw. to powierzchnia mieszkalna, ulokowana w wieży: od 27 do 48 piętra, oraz w budynku bocznym: między 11 a 19 piętrem.

Powierzchnie biurowe zajmują ponad 28 tys. mkw., a powierzchnia handlowa, przeznaczona dla butików, kawiarni, restauracji i punktów usługowych, obejmuje ponad 25 tys. mkw. W części rekreacyjnej znajduje się spa, centrum sportowe i medyczne. Kierowcy mają do dyspozycji aż 1500 miejsc parkingowych.