Outlet Center Lublin
Outlet Center Lublin

Firma CBRE poinformowała, że Outlet Center w Lublinie uzyskało prawomocne pozwolenie na budowę. Otwarcie outletu planowane jest na pierwszy kwartał 2014 roku.

Outlet Center, powstające w Lublinie przy ulicy Mełgiewskiej 16, to klasyczne centrum wyprzedażowe oferujące produkty znanych marek po obniżonych cenach.

Całkowita powierzchnia Outlet Center to 16 tys. mkw., w tym 12,1 tys. mkw. powierzchni najmu. Nieruchomość będzie oferowała ponad 100 lokali handlowych oraz 800 miejsc parkingowych.

Inwestorem projektu jest Outlet Center Retail Management SA s.k.a. wchodząca w skład grupy deweloperskiej ADV Por Property Investment SA  będąc jednocześnie podmiotem zależnym od FIZ Forum XVIII. Grupa zrealizowała i realizuje liczne projekty komercyjne, biurowe oraz mieszkaniowe na terenie Polski. Do jej kompetencji należy rozwój obiektów handlowych typu Outlet Center. Obecnie firma realizuje takie inwestycje w Lublinie i Białymstoku, a w planach ma dalszy rozwój sieci Outlet Center w innych rejonach kraju.

CBRE jest we współpracy z inwestorem wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem Outlet Center zarówno w Lublinie, jak i w Białymstoku. Komercjalizacja obu centrów wyprzedażowych przebiega zgodnie z harmonogramem.

CBRE to firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (pod względem przychodów za rok 2012), a także jedna z 500 wiodących firm świata według rankingów magazynu Fortune oraz agencji ratingowej Standard & Poor’s. CBRE, z siedzibą główną w Los Angeles, zatrudnia około 37 tys. pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 300 biurach na całym świecie (nie wliczając firm stowarzyszonych i partnerskich).