Ikea Lublin
Ikea Lublin

Inter Ikea Centre Group Poland uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę centrum handlowego w Lublinie. W lipcu 2013 roku na działce o powierzchni 29 ha przy Alei Spółdzielczości Pracy rozpoczną się prace budowlane.

Otwarcie centrum handlowego planowane jest na IV kwartał 2014 roku.

Lubelskie centrum Inter Ikea Centre Group Poland będzie największym obiektem handlowym we wschodniej Polsce. Całkowita powierzchnia najmu to 80 tys. mkw. W kompleksie znajdzie się ponad 150 sklepów i punktów usługowych, w tym pierwszy w południowo-wschodniej części kraju sklep Ikea.

W centrum handlowym, poza sklepem Ikea, pojawią się także tacy najemcy, jak: RTV Euro AGD, Tesco, Smyk Megastore, Reserved, Cropp, Mohito, House, SinSay oraz home&you, a także kantor, kwiaciarnia i biuro podróży Itaka.  Do dyspozycji klientów zostanie oddany parking na 3 tys. aut.

Poza budową centrum handlowego, inwestor będzie miał znaczący wkład w skomunikowanie dzielnicy Bursaki z drogą krajową nr 19. Zostanie wybudowana ul. Dłotlice na odcinku od ul. Nasutowskiej do granicy miasta. Na tej ulicy, przy centrum handlowym powstanie pętla autobusowa i przystanek łączący komunikację miejską i podmiejską. Dodatkowo, Inter Ikea Centre Group Poland wybuduje ul. Nasutowską na odcinku, który połączy realizowaną przez miasto ul. Stefczyka z Aleją Spółdzielczości Pracy. Natomiast sama Aleja Spółdzielczości Pracy zostanie zmodernizowana: na odcinku przy granicy miasta, gdzie łączy się z krajową 19, pojawią się nowe przystanki autobusowe, zostaną rozbudowane połączenia z serwisowymi pobocznymi drogami lokalnymi oraz powstanie bezkolizyjny węzeł komunikacyjny wraz z  wiaduktem.

Inter Ikea Centre Group Poland jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie oprócz budowy centrum handlowego w Lublinie firma pracuje nad rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu oraz rozbudową Parku Handlowego Franowo.