Michał Oziębała
Michał Oziębała

Pojawił się nowy gracz na rynku specjalizujący się w obszarze zarządzania nieruchomościami.

Spółka Adept Investment poinformowała o zamknięciu transakcji przejęcia posiadającej 17 letnie doświadczenie i specjalizującej się w obszarze zarządzania nieruchomościami firmy A-Complex. W związku z tym, w ramach Grupy Adept Investment została powołana nowa spółka pod nazwą Adept 24.

– Dzięki połączeniu doświadczeń obu spółek powstał nowy podmiot, który niewątpliwie zaoferuje nową jakość na rynku nieruchomości. Jest to konsekwencja dotychczasowych działań i realizacja podjętej w ubiegłym roku strategii rozwoju Grupy Adept Investment – powiedział Michał Oziębała prezes zarządu Adept Investment.

Początek działalności A-Complex na rynku zarządców nieruchomość przypada na rok 1997. W ramach organizacji zatrudniony  jest zespół specjalistów posiadający blisko dwudziestoletnie doświadczenie w dziedzinie wykonawstwa budowlanego oraz zarządzania i utrzymania nieruchomości.

Aktualnie A-Complex zarządza 22 nieruchomościami w centralnej Polsce oraz świadczy usługi związane z  kompleksową realizacją inwestycji budowlanych i wykończeniowych. Przejmującą spółką jest Adept Investment, inwestor i deweloper, który  specjalizuje się w sektorze nieruchomości komercyjnych. Firma dzięki przejęciu zamierza rozszerzyć działalność o profesjonalne zarządzanie nieruchomościami, które będzie wartością dodaną dotychczasowego profilu firmy.

– Aktualnie pracująca kadra A-Complex będzie stanowiła główny trzon zespołu Adept 24.  Chodzi głównie o licencjonowanych zarządców nieruchomości oraz audytorów energetycznych. Przejęcie to oznacza powstanie nowej platformy, która funkcjonować będzie przede wszystkim na bardzo konkurencyjnym rynku zarządzania nieruchomościami.  Priorytetowym obszarem działania nowo powstałej spółki jest Warszawa, Z tym miastem wiążemy największe nadzieje na sukces w oparciu o dotychczasowe doświadczenie, jakość oferowanych usług i konkurencyjność naszych cen. Nie bez znaczenia są również wypracowane, dobre relacje z deweloperami mieszkaniowymi oraz Zarządami Wspólnot Mieszkaniowych, dlatego tak ogromną wagę przykładamy do segmentu zarządzania nieruchomościami mieszkaniowymi.  W drugim etapie planujemy rozwój Adept 24  poprzez otwarcie oddziałów spółki. Pierwszą flagę wbijemy w Trójmieście. Bardzo uważnie przyglądamy się tej aglomeracji, analizujemy jej potencjał, rozpoczęte inwestycje oraz plany naszych partnerów.  Nie wykluczone, że oddział ten będzie również siedzibą dla filii Spółki Adept Investment, która w tym roku planuje otworzyć regionalny dział ekspansji na Pomorzu – mówi Michał Oziębała.

– Właściciele Adept Investment oprócz realizacji strategii rozwoju na polu zarządzania nieruchomościami mają również w planach wykorzystanie zaplecza i doświadczenia A-Complex w zakresie realizacji inwestycji budowlanych i wykończeniowych obiektów mieszkaniowych i komercyjnych. Najbliższe miesiące działalności Adept 24 i skala projektów inwestycyjnych jakie planuje zrealizować Spółka Adept Invetment zdecydują, w którym kierunku rozwinie się ten segment. Nie wykluczone, że powstanie kolejny podmiot w naszej grupie: Adept Development – informuje Karol Cieciera, pełnomocnik zarządu ds. rozwoju Adept Investment.

Nowo powołana do życia spółka Adept 24 w najbliższych dniach rozpocznie rekrutacje do dwóch działów, powierzchni komercyjnych i mieszkaniowych na stanowiska zarządcy i administratora nieruchomości.