Inter Ikea Centre Group Poland zakończyła kolejny etap rozbudowy Parku Handlowego Franowo w Poznaniu. Na terenie obiektu otwarto pierwszy w tym rejonie Polski multimarket Jula. Sklep zajmuje powierzchnię 3200 mkw.

Sieć Jula – obecna w Polsce od ponad roku, to znany i lubiany w Skandynawii koncept sklepu. Jula to multimarket, w którym klienci w jednym miejscu znajdują zarówno narzędzia do remontu domu, ogrodu i garażu, sprzęt sportowy, produkty biurowe, AGD czy akcesoria motoryzacyjne.

– Mieszkańcy Poznania i regionu już mogą robić zakupy w sklepie Jula w Parku Handlowym Franowo. Cieszymy się, że możemy zaproponować naszym klientom nową markę, która z powodzeniem przyjęła się w innych dużych miastach Polski – mówi Andrzej Smejda, kierownik projektu.

Budynek sklepu Jula o powierzchni 3200 mkw. jest kolejnym, który powstał w ramach rozbudowy Parku Handlowego Franowo. Wcześniej, w 2011 roku, Inter Ikea Centre Group Poland oddała do użytku sklep OBI o powierzchni 11,5 tys. mkw., a także wolnostojący sklep Decathlon o powierzchni 4 tys. mkw. Aby klientom sklepu Jula zapewnić komfort zakupów, inwestor przygotował ok. 150 miejsc parkingowych oraz bezpośrednie drogi dojazdowe do obiektu.

Nowy pasaż handlowy o powierzchni 14 tys. mkw. będzie gotowy tuż po wakacjach. Jego otwarcie inwestor planuje na 25 września. Po rozbudowie Park Handlowy Franowo będzie miał do zaoferowania 80 tys. mkw. powierzchni handlowej z około 35 sklepami (w tym sklepy wielkopowierzchniowe) z różnorodną ofertą dla całej rodziny.

W nowym pasażu handlowym pojawią się, poza sklepem Jula, m.in. tacy najemcy, jak: Jysk, Smyk, a także RTV Euro AGD. Dodatkowo, centrum zyska 400 nowych miejsc parkingowych. Obiekt zlokalizowany jest 7 km na południowy-wschód od centrum Poznania, tuż przy węźle komunikacyjnym drogi nr 11, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2.

Inter Ikea Centre Group Poland należy do grupy spółek Ikea. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Obok Ikea w należących do Inter Ikea Centre Group Poland centrach handlowych można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment. Inter Ikea Centre Group Poland jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie firma rozbudowuje Park Handlowy Bielany we Wrocławiu i Park Handlowy Franowo w Poznaniu, a także przygotowuje się do budowy centrum handlowego w Lublinie.