Wizualizacja Galerii Bronowice

Galeria Bronowice, zlokalizowana w północnej części Krakowa, otworzy swe podwoje w listopadzie 2013 roku. Zaledwie dwa miesiące temu symbolicznym zawieszeniem wiechy oficjalnie zakończono etap prac konstrukcyjnych i zadaszeniowych, a już inwestycja zmieniła się nie do poznania.

Na placu budowy nie widać już ogromnych żurawi, zastąpiło je ponad 6 tys. mkw. rusztowań, które oplotły zewnętrzną część budynku. Tym samym rozpoczął się wieloetapowy proces nadawania elewacjom ostatecznego wyglądu.

Zmiany widać też we wnętrzu budynku. Rozpoczęto montaż sufitów podwieszanych, ku końcowi zbliża się stawianie ścianek działowych pomiędzy lokalami poszczególnych najemców.

– W budynku intensywne prace podjęła firma zajmująca się wykańczaniem wnętrz. Trwa układanie podłóg – to aż 16 tys. mkw. płytek przywiezionych z najlepszych włoskich fabryk – mówi Bartosz Lukas, szef projektu Auchan Polska, odpowiedzialny za tę inwestycję.

– Mamy też już gotowe nasze okno na świat – w elewacji budynku, od strony północnej, pojawiły się wielkie szklane ściany, zajmujące ponad 2 tys. m2 powierzchni – dodaje.

W Galerii Bronowice zamontowano już także wszystkie elementy tzw. komunikacji pionowej – ruchome schody, windy oraz pochylnie, tzw. travelatory. Ponad tysiąc osób codziennie dba o to, by już za niecałe pół roku Galeria Bronowice przywitała swoich klientów.

W Galerii Bronowice znajdzie się 160 sklepów znanych marek, największy jednopoziomowy hipermarket Auchan, elektromarket Saturn, szeroka oferta restauracyjna oraz szereg udogodnień dla rodziców i atrakcji dla dzieci. Do dyspozycji przyjeżdżających zostanie oddanych 2800 bezpłatnych miejsc parkingowych, usytuowanych na trzech kondygnacjach.

Pod względem powierzchni obiekt będzie drugim co do wielkości centrum handlowym w Krakowie (60 tys. mkw. powierzchni użytkowej). Dzięki trwającej przebudowie układu komunikacyjnego galeria będzie miała wygodne połączenie z centrum, portem lotniczym Balice, autostradą A4 oraz okolicznymi miejscowościami. Swoim zasięgiem obejmie ponad 1.2 mln mieszkańców Krakowa i okolic.

Budowę Galerii rozpoczęto w styczniu 2012 roku, otwarcie zaplanowano na listopad 2013 roku. Inwestorem jest Auchan Polska sp. z o.o. Oddział Immochan w Piasecznie.

Immochan to oddział Auchan Polska sp. z o.o., funkcjonujący jako deweloper, inwestor, komercjalizator i zarządca galerii oraz parków handlowych Auchan. Immochan na świecie, jako część międzynarodowej Grupy Auchan, prowadzi działalność w 12 krajach, uczestnicząc w rozwoju centrów handlowych Auchan. Immochan w Polsce posiada i zarządza 21 centrami handlowymi z 1100 lokalami o łącznej powierzchni najmu 760 tys. mkw., w tym łącznej powierzchni najmu w galeriach handlowych 150 tys. mkw.. Ofertę centrów z galerią handlową i hipermarketem Auchan wzmacniają stacje benzynowe Auchan, Decathlon, Leroy Merlin oraz Norauto. Powierzchnia najmu galerii nowych projektów wynosi 300 tys. mkw.

Immochan jest wystawcą tegorocznej edycji SCF Fall Edition. Więcej informacji na temat Shopping Center Forum 2013 znajduje się tutaj.