Właściciel firmy Trigonela, do której należy Centrum Handlowe Park Wiatraki w Bolesławicach pod Słupskiem ma problemy finansowe. Słupski sąd ogłosił upadłość spółki Trigonela – poinformował portal gp24.pl. Obecnie obiektem zarządza syndyk.

Upadłość została ogłoszona na wniosek samej spółki Trigonela, która miała kłopoty ze spłatą kredytów zaciągniętych na budowę CH Park Wiatraki. Jak informuje regionalny portal, likwidacja spółki ma się odbyć w drodze sprzedaży w całości funkcjonującego przedsiębiorstwa. Będą jednak utrzymywane dotychczasowe najmy, a także będą prowadzone poszukiwania nowych najemców.

Jak już informowaliśmy wcześniej, w 2012 roku Centrum Handlowe Pod Wiatrakami w podsłupskich Bolesławicach zmieniło nazwę na Park Wiatraki. Obiekt został otwarty w marcu 2011 roku. Budynek w kształcie podkowy liczy ponad 20 tysięcy mkw. i posiada 586 miejsc parkingowych dla klientów. W centrum pawilonu mieści się pasaż handlowy, w którym największą powierzchnię zajmowały delikatesy Piotr i Paweł. Najemca opuścił obiekt kilka miesięcy temu.