Sklep sieci Jysk
Sklep sieci Jysk

Firma Jysk otworzyła w Polsce 150. sklep swojej sieci. – Łącznie w 2013 roku zamierzamy otworzyć około 15 nowych salonów, które będą zlokalizowane zarówno w centrach jak i przy ulicach handlowych – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Jacek Wasilewski, dyrektor ds. rozwoju Jysk Polska sp. z o.o. Nowy sklep uruchomiono w Lublinie. Firma zapowiada dalszą ekspansję sieci w naszym kraju.

W ostatnim czasie Jysk podpisała także umowę najmu lokalu z Inter Ikea Centre Group Poland w Parku Handlowym Bielany. Sklep pojawi się w części meblowej centrum handlowego, znajdującej się naprzeciwko hipermarketu Tesco i sklepu Ikea. Jysk zajmie lokal o powierzchni 1,1 tys. mkw.

W ubiegłym roku uruchomiono 9 placówek sieci. Średnia powierzchnia salonów Jysk to 1,1 tys. mkw.

Salony Jysk znajdują się we wszystkich większych miastach Polski, obecnie firma otwiera placówki w mniejszych miastach, powyżej 25 tys. mieszkańców. Spółka jest zainteresowana otwarciami nie tylko w działających już obiektach, ale także w nowych projektach.

Obecnie na całym świecie działa ponad 2000 sklepów duńskiej sieci meblarskiej. Pierwszy jej salon  uruchomiono w 1979 r. Sklepy firmy znajdują się w 30. krajach Europy, ale także w Chinach, na Grenlandii, w Kanadzie oraz w Kazachstanie. Roczny obrót grupy wynosi około 2,6 miliardów euro.

W minionym roku budżetowym spółka Jysk Nordic ( należąca do grupy Jysk i operująca siecią w 15 krajach w tym w Polsce) otworzyła łącznie 48 nowych sklepów. Ekspansja dotyczyła przede wszystkim takich krajów jak Polska, Czechy, Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina oraz Serbia.