Wizualizacja Galerii Warmińskiej

Na kilkanaście miesięcy przed planowanym otwarciem znamy już wszystkich wielkopowierzchniowych najemców największego kompleksu handlowo – rozrywkowego Warmii i Mazur.

– Wkraczamy  w ostatni etap w procesie wynajmu naszego projektu.  Pozostało nam już ostatnie wolne lokale do wynajęcia, które w sumie stanowią zaledwie 30 proc. powierzchni przeznaczonej na wynajem w Galerii Warmińskiej – powiedział Mariusz Kowalczyk, Leasing Director w spółce Libra Project, odpowiedzialnej za komercjalizację Galerii Warmińskiej.

Na dzień dzisiejszy nowopowstająca galeria może pochwalić się takimi najemcami jak: H&M, Reserved, Zara, New Yorker, Smyk Mega Store, Piotr i Paweł, Euro RTV AGD, Massimo Dutti, Zara Home, Stradivarius, Bershka, Pull and Bear, Oysho, Mohito, Sinsay, Cropp, House, Home and You, Martes Sport, Sephora, Carry, CCC, Deichmann, Rossmann, Promod, Camaieu, Orsay, Tally Weijl, Pretty One, , Pierre Cardin, , Bytom, Camel Active, Lavard, Levi`s, Taranko, Bugatti, , Big Star, Diverse, Nike, Adidas, Gatta, Ecco, Heavy Duty i wiele innych. Nie należy zapominać o sklepach jubilerskich reprezentowanych przez najbardziej znane sieci jak Apart, Kruk, Yes, Jubirex, Bijou Brigitte czy Swiss.

– Podpisaliśmy umowy najmu ze wszystkimi najważniejszymi najemcami wielkopowierzchniowymi w Polsce. Wiele sieci otworzy u nas swoje największe i w niektórych przypadkach również jedyne sklepy w regionie  –  dodaje Mariusz Kowalczyk.

Galeria Warmińska będzie największym kompleksem wielofunkcyjnym nie tylko w Olsztynie, ale również w całym województwie warmińsko – mazurskim, spełniającym funkcje handlowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Powierzchnia całkowita tej nowoczesnej, dwupoziomowej galerii wyniesie blisko 116 675 m2. Znajdzie się w niej ok 170 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje oraz część rozrywkowa w skład której będzie wchodziło 9-salowe Multikino z częścią kawowo-barową, kręgielnia oraz klub fitness z kortami squash. Powstanie też dwukondygnacyjny parking na dachu galerii – łącznie klienci będą mieli do dyspozycji 1200 miejsc postojowych. Doskonałe uzupełnienie oferty Galerii Warmińskiej stanowić będzie istniejący w bezpośrednim sąsiedztwie  park handlowy, w skład którego wchodzą hipermarket spożywczo – przemysłowy Real, market budowlany Praktiker i największy w regionie sklep multimedialny Media Markt.

– Galeria Warminska to jedyny niewirtualny projekt w Olsztynie, którego budowa jest rozpoczęta a otwarcie zaplanowane na 2014 rok. Powstanie projekt o znaczeniu regionalnym, który ze względu na doskonałą lokalizację powinien być odwiedzany nie tylko przez blisko dwieście tysięcy olsztynian, półtora miliona mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, ale również milion turystów, którzy corocznie odwiedzają stolicę Warmii i Mazur. Nie bez znaczenia dla frekwencji jest otwarcie w lipcu 2012 roku małego ruchu granicznego z Obwodem Kaliningradzkim – wyjaśnia Mariusz Kowalczyk. Jednym z głównych atutów Galerii Warminskiej jest jej lokalizacja. Inwestycja powstaje przy skrzyżowaniu dwóch najważniejszej arterii miejskich – Tuwima, która stanowi rodzaj południowej obwodnicy miasta oraz Sikorskiego, która stanowi główną trasę łączącą największe osiedla mieszkaniowe z centrum Olsztyna..

Obiekt będzie prezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum