Galeria Pomorska

W ciągu ostatnich tygodni chęć przystąpienia do grona najemców Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy zadeklarowały trzy nowe marki, dziesięć dotychczasowych przedłużyło umowy najmu a powierzchnia jednego z istniejących sklepów zostanie niebawem powiększona.

Ponad 1750 mkw. powierzchni najmu trafiło w ciągu ostatnich kilku tygodni w ręce nowych i dotychczasowych najemców Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy. Resolution Property – właściciel centrum podpisał między innymi umowy z nową apteką Dr Zdrowie, salonem prasowym In Medio oraz damską marką odzieżową Lara Fabio. Nowi najemcy zajmą wspólnie powierzchnię 300 mkw.. Otwarcie sklepów nastąpi w ciągu najbliższych miesięcy.

Równocześnie z podpisaniem umów z nowymi markami przedłużonych zostało kolejnych dziesięć kontraktów z dotychczasowymi najemcami Galerii a wśród nich z: Carry, Promod, Tatuum, Ochnik, Solar, Bartek, Apart, Matras, pralnią 5 a sec oraz salonem zegarków Swiss.

Powiększony zostanie natomiast należący do grupy LPP salon Mohito, którego otwarcie miało miejsce pod koniec ubiegłego roku. Dodatkowo księgarnia Matras oraz salon zoologiczny Aligator przeszły ostatnio znaczący remont.

– Pomimo tego, że w ciągu ostatnich miesięcy koncentrowaliśmy się na finalizowaniu rozmów z potencjalnymi najemcami do nowej części Galerii Pomorskiej, prowadziliśmy równocześnie negocjacje z markami już obecnymi w istniejącej części centrum, lub nowymi, które chciały do niej dołączyć. Podpisane ostatnio czternaście umów najmu to dowód na to jak popularnym centrum handlowym jest Galeria Pomorska. Ten fakt wzmacnia również nasze przekonanie, że podjęliśmy słuszną decyzję decydując się na rozbudowę obiektu – powiedział Shane Scott, partner w Resolution Property. – Dobrze jest również widzieć, że tacy najemcy jak Matras i Aligator inwestują w swoją przyszłość w Galerii Pomorskiej decydując się na remont sklepów. Idąc tym tropem my również rozpoczęliśmy modernizację pasaży i ogólnodostępnych części Galerii – dodał Shane Scott.

Galeria Pomorska jest jednym z najdłużej istniejących centrów handlowych w Bydgoszczy, otwartym w kwietniu 2003 roku. Galeria posiada hipermarket Carrefour, kino Helios oraz 100 sklepów i restauracji takich marek jak: H&M, Reserved, Cubus, Claire’s, Smyk, Empik, KappAhl, Takko, CCC, Douglas, Rossmann, Delta Sport, RTV Euro AGD, KFC oraz McDonald’s. Centrum położone jest przy ul. Fordońskiej 141.