Wizualizacja centrum handlowego w Lublinie
Wizualizacja centrum handlowego w Lublinie

Inter Ikea Centre Group Poland podpisała umowę najmu powierzchni w przyszłym centrum handlowym w Lublinie z siecią restauracji Olimp należącą do Grupy Gastromall.

Na blisko 100 mkw. food courtu na klientów będzie czekać stół szwedzki z daniami ciepłymi, sałatkami i surówkami. Otwarcie największego obiektu handlowego we wschodniej Polsce planowane jest na IV kwartał 2014 roku.

Restauracje Olimp to obecnie największa w Polsce i najszybciej rozwijająca się sieć serwująca posiłki w samoobsługowym systemie sprzedaży na wagę w stałej cenie za 100 g jedzenia. W chwili obecnej Grupa Gastromall posiada 16 punktów gastronomicznych pod marką Olimp w galeriach handlowych oraz w centrach biurowych w całym kraju. Klienci nowego centrum Inter Ikea Centre Group Poland w Lublinie będą mogli sami komponować swoje menu według uznania. Do wyboru restauracja proponuje dania kuchni śródziemnomorskiej z elementami kuchni świata oraz surówki i sałatki przygotowywane codziennie na miejscu.

– W Inter IKEA Centre Group Poland mamy świadomość tego, że atrakcyjna oferta gastronomiczna centrum handlowego ma dla jego klientów coraz większe znaczenie. Dlatego też staramy się, aby w naszym obiekcie, w ciekawie zaaranżowanej strefie restauracyjnej znaleźli się najemcy zaspokajający różne gusta smakowe – mówi Ewa Teodorczyk, development manager w Inter Ikea Centre Group Poland.

Poza Restauracją Olimp w lubelskim centrum Inter Ikea Centre Group Poland ze zintegrowanym sklepem Ikea pojawią się m.in. tacy najemcy, jak: Tesco, Smyk Megastore, RTV Euro AGD, Reserved, Cropp, Mohito, House, Sinsay oraz Home&You, a także kantor, kwiaciarnia i biuro podróży Itaka.

Inter Ikea Centre Group Poland należy do grupy spółek Ikea. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Obok Ikea w należących do Inter Ikea Centre Group Poland centrach handlowych można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment. Inter Ikea Centre Group Poland jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie firma rozbudowuje Park Handlowy Bielany we Wrocławiu i Park Handlowy Franowo w Poznaniu oraz przygotowuje się do budowy centrum handlowego w Lublinie.

Inter Ikea Centre Group Poland jest wystawcą tegorocznej edycji SCF Fall Edition. Więcej informacji na temat Shopping Center Forum 2013 znajduje się tutaj.