Dekada Kraków
Dekada Kraków

Empik, sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki w salonie o powierzchni 260 mkw. oferować będzie mix produktów, m.in. książki, muzykę, filmy, gry i programy multimedialne, prasę, produkty art&pap oraz artykuły edukacyjne. Salon będzie uruchomiony w Dekadzie Kraków.

– Biorąc pod uwagę dotychczasową, bardzo dobrą współpracę z wynajmującym, zdecydowaliśmy na otwarcie salonu Empik w Dekadzie Kraków. Bliskość osiedli, obecność mocnych operatorów oraz dużej oferty różnego rodzaju usług i punktów serwisowych powoduje, że obiekt ten cieszy się dużym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców – mówi Monika Marianowicz, rzecznik prasowy, Empik. – Jesteśmy przekonani o sukcesie tej lokalizacji i z radością już na jesieni powitamy klientów w naszym salonie – dodaje M. Marianowicz.

Wśród najemców obiektu znajdują się  m.in. delikatesy Alma, Pepco, Rossman, Apteka Centrum Zdrowia, PKO BP oraz Alior Bank.

Zlokalizowana przy ul. Stojałowskiego, niedaleko autostrady A4, Dekada Kraków to obiekt należący do sieci galerii handlowych budowany przez spółkę Dekada Realty. Na powierzchni najmu 3, 4 tys. mkw. zlokalizowanych zostało 16 lokali, a galeria dysponuje parkingiem na 100 miejsc.

W bezpośrednim zasięgu działania galerii znajduje się 210 tysięcy potencjalnych użytkowników, spośród których duża część to mieszkańcy pobliskiego Kurdwanowa. Zaletą przedsięwzięcia jest dokładne określenie docelowej grupy klientów, którymi są okoliczni mieszkańcy, chcący zaoszczędzić na czasie kupując najważniejsze produkty w jednym miejscu w pobliżu miejsca zamieszkania.

Za komercjalizację obiektu odpowiada BOIG Property Consulting.

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2011 roku. Do Grupy Dekada należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice, Myślenice, Żyrardów, Kraków i Olsztyn. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną obiekty w Brodnicy, Rypinie, Grójcu, Nowym Targu i Malborku.