Wizualizacja marcredo Center Kutno

Wczoraj odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę centrum handlowego marcredo Center Kutno. Otwarcie obiektu zaplanowane jest na I kwartał 2014 roku.

Marcredo Center Kutno powstanie na działce wielkości ok. 4,4 ha, a jego powierzchnia całkowita wyniesie 18 tys. mkw. Będzie to projekt przyjazny dla klientów,  łatwo dostępny komunikacyjnie oraz posiadający wygodny układ funkcjonalny. Na najemców czekać będzie 16 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Marcredo Center Kutno będzie regionalnym centrum handlowym z silnymi najemcami strategicznymi, znaczącymi polskimi i zagranicznymi sieciami handlowymi oraz atrakcyjnymi sklepami lokalnych przedsiębiorców. W ofercie centrum znajdzie się supermarket spożywczy MarcPol, sklep z elektroniką użytkową MediaExpert, drogeria Rossmann, salon sportowy Martes Sport, sklep obuwniczy CCC, oraz sklepy z odzieżą damską, męską, młodzieżową i dziecięcą. Będą tam także salony obuwnicze, sklepy i usługi związane z pielęgnacją urody i zdrowia oraz kawiarnie i restauracje. Dla klientów zmotoryzowanych zaplanowano ponad 400 miejsc parkingowych.

Marcredo Center Kutno będzie pierwszym w Kutnie centrum handlowym zlokalizowanym przy ul. Kościuszki, w bliskim sąsiedztwie Europejskiego Centrum Małej Ligi Baseballowej oraz Aquaparku Kutno.

Nieruchomość przeznaczona pod realizację inwestycji jest oddalona od ścisłego centrum miasta o ok. 1,5 km i bardzo dobrze z nim skomunikowana, zaś bliskość wschodniej obwodnicy miasta umożliwia łatwy dojazd z okolicy i regionu. W pobliżu Kutna przebiegają ważne międzynarodowe i krajowe szlaki komunikacyjne E-30 (Moskwa – Berlin) , E-75 (Gdańsk – Wiedeń) oraz autostrada A1. Teren inwestycji położony jest przy drodze krajowej nr 60 prowadzącej do Płocka i krzyżującej się nieopodal z drogą krajową nr 92. Oferta centrum handlowego skierowana będzie nie tylko do mieszkańców Kutna i całego powiatu kutnowskiego liczącego ok. 103 tys. mieszkańców ale także do klientów podróżujących z Łodzi w kierunku północno-wschodnim.

Autorem projektu marcredo Center Kutno jest spółka Autorskie Pracownie Architektury sp. z o.o., zaś inwestorem i deweloperem obiektu jest spółka elbfonds Development. Na Generalnego Wykonawcę inwestycji została wybrana firma HOCHTIEF Polska.
Elbfonds Development sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest spółką deweloperską, obsługującą i wspierającą wszystkie, realizowane przez spółki Grupy elbfonds, przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Elbfonds Development zaprezentuje projekt marcredo Center Kutno przy stoisku nr 3.4 podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.