Rank Progress realizuje m.in. Centrum Handlowe w Chojnicach

Rank Progress podpisał przedwstępną umowę zakupu gruntu za 21,8 mln zł. Inwestor zamierza zbudować tam centrum handlowo-usługowe. Nieruchomość zlokalizowana jest w Budzistowie, w gminie Kołobrzeg. Łączny obszar gruntu to 15,63 ha. Rank Progress planuje tam budowę centrum handlowo-usługowego, o powierzchni całkowitej ok. 40 tys. mkw. Znajdą się w nim m.in. market budowlany i spożywczy.

– Będzie to pierwszy tak duży obiekt handlowy na terenie gminy Kołobrzeg – obszaru o bardzo dużym, a niewykorzystanym potencjale. Mamy już deklaracje współpracy ze strony międzynarodowych i krajowych sieci handlowych. W centrum znajdzie się wiele usług i marek, nieobecnych dotychczas w regionie. Nowa inwestycja oznacza również kilkaset nowych miejsc pracy, a także ożywienie oferty rozrywkowej i kulturalnej miasta i okolic – powiedział Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

Rank Progress szacuje, że budowa centrum może ruszyć już w 2014 roku. Obecnie trwają procedury administracyjne związane ze zmianą planu zagospodarowania terenu.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 roku. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty na terenie całej Polski.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem. W latach 2001 – 2012 Rank Progress zrealizował 25 projektów inwestycyjnych, m.in. wielkopowierzchniowe centra handlowe, w tym wybudował 7 własnych galerii handlowych – w Jeleniej Górze, Legnicy i Świdnicy, Kaliszu, Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu.

Od 2013 roku Rank Progress zajmuje się również projektami deweloperskimi z zakresu gospodarowania odpadami.

Projekty Rank Progress będą dostępne na Shopping Center Forum na stoisku 7.6. Forum odbędzie się 18-19 września 2013 roku w Warszawie.