CH Galaxy
CH Galaxy

Części szczecińskich radnych nie podoba się plan rozbudowy Centrum Handlowego Galaxy w Szczecinie. Obiekt należy do firmy Echo Investment. Konkurencji z dużym centrum handlowym obawiają się przedstawiciele drobnych kupców w Szczecinie.

Właściciel centrum handlowego planuje powiększyć powierzchnię obiektu o 30 proc., dobudowując trzy kondygnacje na placu po byłym hotelu Neptun przy ulicy Matejki. Dzięki rozbudowie szczecińskie centrum handlowo-rozrywkowe Galaxy zyska 60 dodatkowych sklepów. Po rozbudowie Galaxy ma oferować łącznie 62 tys. mkw. powierzchni handlowej – będzie tam funkcjonować w sumie 200 sklepów. Klienci zmotoryzowani zyskają dodatkowo 540 miejsc postojowych (parking będzie liczył w sumie 1,8 tys. miejsc).

– Pojawiają się jednostkowe opinie nieprzychylne rozbudowie Centrum Galaxy, jednak wiele osób widzi potencjał w rozbudowie naszego projektu, dlatego nic nie wskazuje na to, by harmonogram inwestycji związanej z rozbudową naszego centrum miał ulec zmianie. Naszym zdaniem Centrum Handlowe Galaxy nie zagraża też istniejącym sklepom w centrum miasta. Galaxy istnieje już w Szczecinie 10 lat, więc wszelkie zmiany struktury handlowej w jego rejonie zaszły już dawno temu. My uważamy, że są to zmiany na lepsze – mówi w rozmowie z Retailnet Wojciech Gepner Public Relations Manager firmy Echo Investment.

CH Galaxy zostało otwarte w 2003 roku. Powierzchnia całkowita galerii wynosi 94 tys. mkw., a handlowa – 42 tys. mkw. w obiekcie działają wielosalowe kino oraz kręgielnia, są też liczne kawiarnie i restauracje.

Echo Investment jest wystawcą tegorocznej edycji SCF Fall Edition (stoisko 5.2). Więcej informacji na temat Shopping Center Forum 2013 znajduje się tutaj.