Helly Hansen
Helly Hansen

Norweska firma Helly Hansen produkująca odzież i akcesoria sportowe we wrześniu 2013 roku otworzy swój pierwszy sklep w Polsce. Miejsce, które firma wybrała na pierwszą lokalizację to Galeria Katowicka.

Marka Helly Hansen specjalizuje się w produkcji odzieży i obuwia do uprawiania sportów na wolnym powietrzu (żeglarstwo, narciarstwo klasyczne i alpejskie, wędrówki górskie). Cechą charakterystyczną wszystkich produktów jest skandynawski design i wysoka jakość użytych materiałów.

Firma Helly Hansen powstała w 1877 roku i  jest jedną z niewielu firm odzieżowych działających nieprzerwanie od XIX stulecia. Obecnie ma ponad 150 sklepów na całym świecie. Założycielem był Juel Helly Hansen – norweski żeglarz, wynalazca pierwszej na świecie wodoodpornej tkaniny.

Swoją popularność w latach późniejszych firma zdobywała nadal dzięki innowacyjnym rozwiązaniom –  pierwszej bieliźnie termicznej, gumowanym kurtkom wodoodpornym, tkaninie polar, czy pierwszym wodoodpornym membranom najnowszej generacji.

W Galerii Katowickiej sklep zajmie lokal o powierzchni 120 mkw. i będzie usytuowany na II piętrze budynku.

Otwarcie Galerii Katowickiej nastąpi już we wrześniu.

Galeria Katowicka mieści się w centrum miasta i jest kompleksem komunikacyjno-komercyjnym. Powierzchnia handlowa obiektu wynosi 53 tys. mkw., na której znajdzie się ponad 250 lokali i punktów handlowych. Do dyspozycji klientów zostanie oddany dwupoziomowy podziemny parking dla 1,2 tys. samochodów. Galeria Katowicka będzie połączona bezpośrednio z dworcem kolejowych i podziemnym terminalem autobusowym komunikacji miejskiej.

Inwestorami projektu są Neinver Polska i Meyer Bergman. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za najem powierzchni handlowej Galerii Katowickiej jest Cushman & Wakefield.

Neinver zaprezentuje Galerię Katowicką podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum na stoisku 5.6