Wstępna wizualizacja Poznań City Center
Wstępna wizualizacja Poznań City Center, TriGranit

TriGranit Development Corporation wraz z Europa Capital LLP i PKP SA ogłosiły, że budowa Poznań City Center została zakończona w 75 proc. Otwarcie Poznań City Center zostało zaplanowane na 25 października 2013 roku.

Obiekt skomercjalizowano w ponad 80 proc. W ostatnich dniach swoje lokale odebrali już Piotr i Paweł, Saturn, Royal Collection i Toys’R’US .

Poznań wzbogaci się o nowoczesne, wielofunkcyjne, w pełni zintegrowane centrum komunikacyjne i handlowo-rozrywkowe z nowym dworcem autobusowym PKS, trzykondygnacyjnym parkingiem na 1500 aut, galerią handlową Poznań City Center z ponad 200 sklepami, restauracjami i kawiarniami oraz nowym układem komunikacyjno-drogowym.

Autorem projektu i koncepcji architektonicznej Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu jest międzynarodowe biuro architektoniczne Bose International Planning and Architecture, autorem projektu architektoniczno-budowlanego poznańska Pracownia Pentagram Architekci.

– Z przyjemnością uczestniczyliśmy w tym projekcie przemiany zdegradowanych terenów, który wzmocnił nie tylko naszą strategię inwestycyjną, ale także umożliwił współpracę z doświadczonymi partnerami. To był wyjątkowy projekt, jesteśmy zadowoleni z przebiegu całej inwestycji – mówi James Pennington, Europa Capital Asset Manager na Europę Środkową.

– Jesteśmy na ostatniej prostej. W ciągu dwóch lat, przy dobrej współpracy z naszymi partnerami biznesowymi i władzami samorządowymi zmieniliśmy nie do poznania zaniedbany dotąd fragment w centrum miasta. Tempo i jakość budowy są naprawdę imponujące, a już jesienią będzie można na własne oczy zobaczyć, jak świetne, funkcjonalne, na miarę ambicji poznaniaków miejsce zyska stolica Wielkopolski – dodaje Tomasz Lisiecki, Dyrektor Zarządzający, TriGranit Development Polska Sp. z o.o. podkreśla.

Poznań City Center (PCC) to obiekt zlokalizowany w centrum Poznania będący centrum komunikacyjno-handlowym z wielokondygnacyjnym parkingiem na 1500 miejsc oraz nowymi dworcami PKP i PKS, zintegrowanymi z Poznańskim Szybkim Tramwajem. W maju 2012 oddano do użytku część dworcową o powierzchni 7000 mkw., wybudowaną nad torami kolejowymi. Druga faza projektu, której otwarcie planowane jest jesienią 2013 będzie obejmowała centrum handlowe, dworzec PKS i zaplecze parkingowe. Węzeł komunikacyjny, czyli terminal autobusowy na poziomie gruntu oraz dworzec kolejowy na poziomie +1 połączony będzie komunikacyjnie z poziomami +1 i +2 galerii handlowej o powierzchni 60 tys. mkw. z 250 sklepami i 2 strefami foodcourt. Inwestycja realizowana jest przez TriGranit Development wspólnie z PKP SA i Europa Capital.

TriGranit Management zaprezentuje swoje projekty przy stoisku nr 5.4 podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.