Komputronik Megastore
Komputronik Megastore

Według wstępnych danych pochodzących z systemów sprzedaży w lipcu 2013 roku spółka Komputronik osiągnęła w ujęciu jednostkowym szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży o wartości około 8,7 mln zł wobec 7,15 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. To wzrost o 21,7 proc.

Komputronik po kilku pierwszych miesiącach roku obrachunkowego 2013/2014 uzyskał istotny wzrost sprzedaży we wszystkich kanałach sprzedaży oraz zanotował istotny wzrost zysku handlowego. W związku z tym zarząd Komputronik pozytywnie ocenia możliwość znaczącej poprawy wyników finansowych spółki w bieżącym roku obrachunkowym.

Komputronik SA od ponad 15 lat dostarcza do polskich domów i firm najnowszy sprzęt komputerowy, oprogramowanie, akcesoria elektroniczne, a od niedawna także produkty AGD i RTV. W tym czasie spółka stworzyła sieć sprzedaży i zrealizowała blisko 2 miliony zamówień w internetowym sklepie Komputronik.pl. W kwietniu 2013 roku spółka otworzyła w Warszawie pierwszy w Polsce salon nowoczesnych technologii i największy sklep komputerowy w kraju – Komputronik Megastore. Spółka planuje jeszcze w tym roku uruchomić kolejny salon w tej formule, tym razem w Poznaniu.

Na koniec roku obrotowego 2012 spółka posiadała 81 salonów franczyzowych, 74 salony o statusie Komputronik Partner oraz 41 salonów własnych.