Wizualizacja Galerii Karuzela
Wizualizacja Galerii Karuzela

27 lipca br. na terenie placu budowy Galerii Karuzela w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy. Ceremonia była zwieńczeniem ważnego etapu prac, czyli montażu konstrukcji obiektu. Galeria Karuzela jest skomercjalizowana w 95 proc. Otwarcie obiektu planowane jest na grudzień 2013 roku.

– Jesteśmy na półmetku. Cztery miesiące temu wbijaliśmy pierwszą przysłowiową łopatę, za kolejne cztery mamy nadzieję spotkać się na uroczystości otwarcia Galerii Karuzela. Wierzę, że zakończenie tej inwestycji sprawi, że Wodzisław stanie się atrakcyjniejszy, że będzie to kolejny etap wznoszenia się miasta na szczyt – podkreślił przedstawiciel inwestora.

W obecności przedstawicieli władz parlamentarnych i samorządowych, na szczyt Galerii Karuzela dostali się prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca oraz przedstawiciel generalnego wykonawcy, Bogusław Turczyński zawieszając wiechę.

– Wystarczy wyobrazić sobie jeszcze metalowo-szklaną fasadę, oświetlenie i nowoczesne wnętrze, by uświadomić sobie, jak pięknym i funkcjonalnym elementem krajobrazu będzie Galeria Karuzela – zaznaczył Bogusław Turczyński.

Do grona najemców Galerii Karuzela dołączyli Martes Sport, Euro Apteka oraz Deichmann. Nowi najemcy poszerzą grono tak znaczących najemców jak: POLOmarket, RTV Euro AGD, CCC, Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp, House, Rossmann oraz Pepco.

Komercjalizacją Galerii Karuzela zajmuje się firma Retail Concept, specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Do głównych obszarów jej działalności należą: komercjalizacja i rekomercjalizacja centrów handlowych, opracowania koncepcji architektoniczno-handlowych, a także badania rynkowe dla planowanych i istniejących centrów handlowych. Firma reprezentuje również najemców w procesie rozwoju sieci sklepów.