Carrefour

Grupa Carrefour w pierwszym półroczu 2013 roku odnotowała przychody 36,5 mld euro licząc po stałym kursie wymiany walut. Co oznacza wzrost o 1,4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu rok poprzedniego. Grupa zanotowała spadek sprzedaży w Europie o 4,5 proc., a także we Francji 0,3 proc. co odzwierciedla utrzymujące się trudną sytuację gospodarcza. Spadek odnotowano o 0,3 proc.

Pozytywny wyniki grupa zanotowała dzięki wzrostom sprzedaży w Ameryce Łacińskiej o 13,3 proc., oraz Azji wzrost o 2,7 proc. Zysk operacyjny grupy za pierwsze półrocze 2013 roku wzrósł o 77 proc., do 1,25 mld euro.

Carrefour Polska należy w 100 proc. do Grupy Carrefour. W 1997 roku w Łodzi otwarto pierwszą placówkę Carrefour w kraju. Od tego czasu Carrefour Polska dynamicznie rozwija się we wszystkich formatach. Dziś pod szyldem Carrefour działa w Polsce blisko 600 placówek: hiper- i supermarkety, sklepy franczyzowe Carrefour Express w dwóch formatach: mini-market i convenience. W portfelu Carrefour znajduje się także 20 galerii handlowych skupionych w dużych i średnich miastach, jest także jednym z liderów na rynku przymarketowych stacji paliw.