Marek Feruga, Prezes Grupy Muszkieterów w Polsce

– Trzy lata temu Grupa Muszkieterów obrała nową strategię handlową, w ramach której zdecydowała się uruchamiać sklepy Intermarché w galeriach handlowych. Otwarcie supermarketu Intermarché w Centrum Handlowym Jantar w Słupsku jest efektem realizacji tej strategii – powiedział Marek Feruga, Prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.

29 sierpnia w Centrum Handlowym Jantar w Słupsku (woj. pomorskie) odbyło się otwarcie 185. supermarketu Intermarché w Polsce. Nowy sklep umacnia pozycję sieci Intermarché na rynku supermarketów w Polsce.

W nowym Intermarché na powierzchni ponad 1,5 tys. mkw. można zrobić zakupy ogólno-spożywcze i przemysłowe. To, co wyróżnia Intermarché wśród lokalnej konkurencji, to szeroka gama produktów marek własnych, z których już ponad 1,3 tys. wyróżnionych jest certyfikatem. W supermarkecie Intermarché, oprócz towarów z tzw. średniej półki dostępne są również produkty delikatesowe z Francji. W ofercie obejmującej około 20 tys. produktów znajdą się także produkty bio i ekologiczne.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu dom i ogród w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 210 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających 185 sklepami Intermarché oraz 90 Bricomarché. Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: w Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2012 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły 39 miliardów euro. Sieć to ponad 3,5 tys. sklepów, 2,9 tys. niezależnych przedsiębiorców 130 tys. pracowników. W Polsce Grupa zatrudnia ponad 11 tys. osób.

Przedstawiciele Grupy Muszkieterów będą uczestnikami Shopping Center Forum.