Sieć Saturn wprowadza innowacyjny format specjalistycznych sklepów Saturn Connect dedykowanych technologiom mobilnym i akcesoriom.

– Obserwując zmieniające się zachowania naszych klientów zauważyliśmy szybko poszerzającą się grupę – głównie, choć nie tylko, młodych ludzi, szczególnie zainteresowanych dynamicznie rozwijającą się kategorią, jaką stanowią urządzenia mobilne wraz z szerokim wachlarzem indywidualnie dobieranych akcesoriów. Dlatego kolejnym krokiem, będącym odpowiedzią na stale rosnące potrzeby i wymagania klientów, jest wprowadzenie nowego formatu sklepów Saturn Connect dedykowanych urządzeniom mobilnym – mówi Marcin Rosati, członek zarządu Media Saturn Holding Polska sp. z o.o.

Na powierzchni sprzedaży o wielkości kilkuset metrów kwadratowych zaprezentowana zostanie oferta najnowocześniejszych produktów oraz rozwiązań mobilnych dostępnych na rynku. Dzięki temu klienci będą zawsze na bieżąco z aktualnymi światowymi trendami i technologiami. Specjaliści Saturn Connect objaśnią zastosowanie i funkcjonowanie nowych urządzeń i rozwiązań oraz pomogą dopasować je do realnych potrzeb i stylu życia kupujących.

Wśród oferowanych produktów znajdą się m.in.: laptopy, tablety, smartfony, telewizory, sprzęt fotograficzny, konsole oraz gry, przenośny sprzęt do słuchania muzyki oraz „elektronika sportowa”, jak np. kamery akcji, pulsomierze, czy krokomierze. Ofertę uzupełni bogaty wybór akcesoriów, które pozwolą w pełni docenić i wykorzystać możliwości zakupionego sprzętu.

Pierwszy Saturn Connect zostanie otwarty we wrześniu w Galerii Katowickiej. Kolejne będą powstawać w najatrakcyjniejszych obiektach handlowych miast w całej Polsce.

Równocześnie w każdym ze sklepów Saturn powstaną wydzielone strefy mobilne Saturn Connect, co ułatwi klientom szybkie dotarcie do poszukiwanych produktów.

Uruchomienie nowego formatu sklepów nie powstrzymuje ekspansji wielkopowierzchniowych sklepów z elektroniką użytkową. Obecnie Saturn posiada 18 sklepów w 12 miastach na terenie całego kraju, zatrudniających łącznie ponad 1200 osób. Wkrótce dołączą do nich dwa nowe punkty: Saturn w City Center w Poznaniu oraz Saturn w Auchan Bronowice w Krakowie.

W Polsce pierwsze sklepy powstały w 2004 roku. Obecnie Saturn dysponuje ponad 420 marketami w 10 krajach, z czego 18 zlokalizowanych jest w Polsce. Sklepy Saturn oferują asortyment w zakresie sprzętu multimedialnego, teleinformatycznego, fotograficznego, telewizorów, urządzeń audio-wideo, biurowych, AGD i pełną gamę akcesoriów. Kupić można  także książki, programy i gry komputerowe oraz filmy i muzykę.

Podczas Shopping Center Forum 2013 będzie można porozmawiać na temat ekspansji marki z Markiem Skoczylasem, Head of Real Estate z firmy Media Saturn Holding Polska. Więcej informacji na temat SCF, które odbędzie się w Warszawie w dniach 18-19 września znajduje się tutaj.