Wstępna wizualizacja Poznań City Center
Wstępna wizualizacja Poznań City Center, TriGranit

TriGranit Development Corporation podpisał umowę na dostawę i obsługę systemu parkingowego dla Poznań City Center z firmą eVend.

Parking PCC zostanie wyposażony, jako jeden z pierwszych projektów handlowych, w najnowocześniejszy na polskim rynku, ekologiczny i ekonomiczny system parkingowy niemieckiej firmy ICA Chipkartensystemme reprezentowanej w Polsce przez firmę PolChip.

– Wybierając naszego przyszłego wieloletniego partnera – operatora parkingu oraz system parkingowy dla PCC kierowaliśmy się, poza względami ekonomicznymi, opinią rynkową i doświadczeniem przyszłego kontrahenta, stąd nasz wybór padł na polską spółkę eVend – mówi Tomasz Lisiecki, dyrektor zarządzający TriGranit Development Polska.

Parking PCC dysponować będzie kasami automatycznymi, systemem rozpoznawania numerów tablic rejestracyjnych, systemem cctv oraz interkomowym IP.

– Wybrany przez nas system parkingowy jest rozwiązaniem ekologicznym – bazuje na kartach chipowych wielokrotnego użytku zamiast na jednorazowych biletach papierowych. Sprzęt oferowany przez PolChip to obecnie jedno z najbardziej zaawansowanych technicznie rozwiązań dostępnych na rynku – dodaje Andrzej Seliga, dyrektor zarządzający TriGranit Management Polska.

Dostawcą rozwiązania jest firma eVend sp. z o.o., która specjalizuje się w kompleksowej obsłudze parkingów, obejmującej planowanie, instalację, serwis oraz zarządzanie. Firma od początku swojej działalności poszerzyła swe doświadczenie zarządzając 16 parkingami na terenie całego kraju. Aktualnie obsługuje 5550 miejsc parkingowych.

Poznań City Center (PCC) to obiekt zlokalizowany w centrum Poznania będący centrum komunikacyjno-handlowym z wielokondygnacyjnym parkingiem na 1500 miejsc oraz nowymi dworcami PKP i PKS, zintegrowanymi z Poznańskim Szybkim Tramwajem. W maju 2012 oddano do użytku część dworcową o powierzchni 7000 mkw., wybudowaną nad torami kolejowymi. Druga faza budowy, której zakończenie planowane jest jesienią 2013 będzie obejmowała centrum handlowe, dworzec PKS i zaplecze parkingowe. Węzeł komunikacyjny, czyli terminal autobusowy na poziomie gruntu oraz dworzec kolejowy na poziomie +1 połączony będzie komunikacyjnie z poziomami +1 i +2 galerii handlowej o powierzchni 60 000 mkw. z 250 sklepami i 2 strefami foodcourt. Inwestycja realizowana jest przez TriGranit Development wspólnie z PKP SA i Europa Capital.

TriGranit Development Corporation jest w pełni zintegrowanym przedsiębiorstwem deweloperskim z ponad piętnastoletnim doświadczeniem rynkowym. Firma posiada oddziały w 7 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Wartość inwestycji TGD będących w przygotowaniu, wśród których znajdują się projekty wielofunkcyjne i projekty typu PPP, szacowana jest na 4 miliardy euro. TriGranit, jako jeden z największych graczy na rynku nieruchomości.

Więcej o inwestycjach TriGranit będzie można dowiedzieć się podczas Shopping Center Forum.