Nowa fasada CH Ferio

Marka odzieżowa Pepco i salon z odzieżą sportową 4F to kolejni i jednocześnie ostatni najemcy, którzy dołączą do nowej części Centrum Handlowego Ferio w Starym Mieście, ponieważ dobudowywana powierzchnia jest już skomercjalizowana w 100 proc.
Salon Pepco, który zajmie powierzchnię 290 mkw., będzie zlokalizowany przy wschodnim wejściu do Centrum. Marka 4F natomiast przejmie lokal o powierzchni 145 mkw., położony obok przyszłego salonu C&A. Oprócz wspomnianych marek w nowej części Centrum zostaną również otwarte salony Smyk, Mohito, Rossmann, CCC i Martes Sport.

– Centrum Handlowe Ferio, ze względu na swoją lokalizację, bardzo dobre wyniki sprzedażowe i dominującą pozycję w regionie okazało się niezwykle atrakcyjne dla nowych najemców. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że nowa część centrum została w 100 proc. skomercjalizowana na długo przed pierwszymi planowanymi otwarciami nowych sklepów, które przewidziane są na październik br. i marzec przyszłego roku – powiedziała Katarzyna Tondel-Jędrzejczak z Balmain Asset Management.

W wyniku rozbudowy Ferio zmienił się także układ lokali położonych w istniejącej części Centrum, gdzie również pojawią się nowe marki. Otwarcie pierwszych nowych salonów – Stradivarius i 4F przewidziane jest już na koniec września, kolejne – House i Cropp pojawią się w październiku.

Rozbudowa Centrum Handlowego Ferio cieszy się zainteresowaniem nie tylko ze strony najemców, ale również klientów. Z ankiety przeprowadzonej wśród osób odwiedzających Centrum wynika, że blisko 92 proc. klientów Ferio widzi plusy rozbudowy obiektu, wśród nich wskazując przede wszystkim na wzbogacenie oferty Centrum (65 proc. ankietowanych), oraz stworzenie nowych miejsc pracy (26 proc. ankietowanych).

CH Ferio zostało otwarte w 2008 roku i jest obecnie największym i najbardziej nowoczesnym centrum handlowym w rejonie Konina i Starego Miasta. Na powierzchni 30 tys. mkw. znajduje się galeria handlowa, w której skład wchodzi ponad 60 sklepów między innymi takich marek jak: Intermarché, H&M, Reserved, New Yorker, Douglas, Empik, Mohito, Cropp, i House. Dodatkowo na terenie centrum handlowego znajdują się: wolnostojący market budowlany Castorama, Media Markt, Jysk oraz restauracja McDonald’s. Na klientów czeka również parking na ponad 1000 miejsc. Ferio Konin posiada dogodną lokalizację przy autostradzie A2 na ul. Ogrodowej 31a w Starym Mieście.