FootLocker sprzedaż internetowa

Sieć FootLocker otworzyła nowy sklep online, zorientowany na potrzeby pań prowadzących aktywny tryb życia.SIX02.com i oferuje damską odzież fitness oraz obuwie sportowe.

Serwis sklepu daje klientom m. in. możliwość rozmowy z obsługą za pomocą czatu oraz unikalną funkcję „Get Fit Guide”, która pomaga dobrać odpowiednie produkty bazując na ich preferencjach. Na terenie USA wysyłka towary jest darmowa.

SIX02.com to elektroniczna wersja sieci sklepów SIX:02, którą FootLocker uruchomił w 2012 roku. Liczba salonów marki wzrosła z początkowych trzech do obecnych pięciu, do których jeszcze w tym roku mają dołączyć dwa kolejne.

„Nasze salony sprzedaży spotkały się z pozytywnym odbiorem wśród lokalnej społeczności” – twierdzi Natalie Ellis, główny manager sieci SIX:02. „Cieszymy się, że dzięki SIX02.com klienci w całym kraju mogą dopasować produkty z naszej oferty do swoich indywidualnych potrzeb”- dodaje.

FootLocker prowadzi także sprzedaż online w sklepach FootLocker.com i LadyFootLocker.com. Sieć posiada obecnie 3,5 tys. salonów sprzedaży w 23 krajach. Łączna sprzedaż online spółki w 2012 roku wyniosła 612 milionów dolarów, co stanowi 33,9-procentowy wzrost w porównaniu do 457 milionów w roku 2011.