Park Handlowy Franowo

80 tys. mkw. powierzchni handlowej czeka na klientów rozbudowanego Parku Handlowego Franowo w Poznaniu, którego otwarcie nastąpi już 25 września 2013 roku.

Prace nad nową inwestycją Inter Ikea Centre Group Poland rozpoczęły się w 2011 roku. Wtedy też powstały budynki, w których dziś mieszczą się OBI i Decathlon. Dobudowano również pasaż wielkości 14 tys. mkw., którego otwarcie we wrześniu zamyka prace inwestora w Poznaniu. Nowy pasaż powstał naprzeciwko sklepu Ikea, pomiędzy trasą tramwajową a budynkiem galerii, gdzie niegdyś mieściła się lubiana przez poznaniaków Hypernova, a obecnie jest m.in. Carrefour. Pasaż posiada 7 lokali o powierzchni od 500 mkw. do 3,2 tys. mkw. W jednym z największych pomieszczeń już na początku czerwca tego roku otworzono market Jula. W nowym budynku swoje sklepy 25 września udostępnią klientom takie marki jak: Bel-Pol, RTV EURO AGD, Sports Direct, Jysk i Smyk, a wkrótce również sklep Maxi Zoo.

Od początku rozbudowy na terenie Parku posadzono w sumie ponad 500 drzew, 20 tys. krzewów i zasadzano 40 tys. mkw. trawy. Powstały także dodatkowe bezpłatne miejsca parkingowe – ich liczba zwiększyła się ponad dwukrotnie z 1,3 tys. do 3 tys. IICGP wybudowała też nowoczesną elektrostację dla miasta Poznania. – Realizując tak dużą inwestycję w Poznaniu, zaplanowaliśmy także rozbudowę systemu dróg na terenie Parku Handlowego Franowo i wokół niego. Powstały nie tylko nowe drogi, ale też małe ronda, które mają usprawnić komunikację. Zadbaliśmy również o tereny zielone – powiedział Andrzej Hnatiuk, kierownik Parku Handlowego Franowo.

Park Handlowy Franowo położony jest 7 km na południowy-wschód od centrum Poznania, tuż przy trasie katowickiej (drodze nr 11), w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2. Zapewnia to dobry dojazd autem. Można tu także w wygodny sposób dojechać komunikacją miejską. Od sierpnia 2012 r., kiedy uruchomiona została nowa trasa tramwajowa na Franowo, poznaniacy mogą wybrać się na zakupy do PHF jedną z trzech linii tramwajowych. W 14 minut dotrzemy tu z Ronda Rataje czy Ronda Starołęka. Z centrum, z ulicy Wrocławskiej linią nr 16 dojedziemy na Franowo w 15 minut.

Inter Ikea Centre Group Poland należy do grupy spółek Ikea. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Spółka jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie IICGP rozbudowuje Park Handlowy Bielany we Wrocławiu i Park Handlowy Franowo w Poznaniu, a także przygotowuje się do budowy centrum handlowego w Lublinie.