Podczas Shopping Center Forum 2013 Fall Edition można było zauważyć bardzo duże zainteresowanie stoiskiem firmy ECE Projektmanagement Polska. Najemcy chcą otwierać swoje sklepy w nowej galerii firmy, której budowa planowana jest w Bydgoszczy.

– Obecnie najbardziej priorytetowym projektem dla ECE Projektmanagement w Polsce jest oczywiście galeria w Bydgoszczy. Jest to najbardziej zaawansowany i realny projekt na tę chwilę. Rozpoczęcie budowy tego obiektu planujemy na początek przyszłego roku. W ciągu najbliższych tygodni spodziewamy się pozwolenia na budowę bydgoskiego centrum handlowego. Ta galeria będzie wyróżniała się na tle innych obiektów w Bydgoszczy skalą, wielkością i ofertą. To będzie centrum z naprawdę bardzo dużą liczbą najemców, a co ważne znajdą się w nim brandy, które do tej pory nie były obecne w mieście. Na tę chwilę trwają rozmowy w związku z otwarciem sklepów marek niedostępnych na tym rynku. Galeria w Bydgoszczy będzie też wyróżniać się na tle konkurencji architekturą i z pewnością pozytywnie zaskoczy mieszkańców – mówi w rozmowie z Retailnet Leszek Sikora, dyrektor zarządzający ECE Projektmanagement Polska.

Firma zapewniła też naszą redakcję, że nie ma żadnych problemów z komercjalizacją nowego obiektu.

– Już ponad 50 procent powierzchni najmu jest na etapie zaawansowanych rozmów. Najemcy bardzo zainteresowani są tym obiektem, szczególnie ci, z którymi współpracowaliśmy wcześniej przy okazji innych projektów ECE w Polsce. Zdradzę tylko, że mamy podpisaną umowę z grupą Inditex – to udowadnia, że oferta modowa galerii będzie naprawdę silna. Podjęliśmy decyzję, że operatorem spożywczym nie będzie duży hipermarket, a operator delikatesowy. Strefa food court będzie ogromna. Właściwie w tej galerii będzie kilka tego typu stref różniących się charakterem i typem najemców. Główna strefa food court znajdzie się od strony frontu, dzięki czemu jej klienci będą mieli doskonały widok na starówkę miasta. Ta część galerii będzie też doświetlona światłem naturalnym. Ponad tysiąc metrów kwadratowych przewidzieliśmy także na klub fitness – dodaje dyrektor zarządzający ECE Projektmanagement Polska.

– Tegoroczny Shopping Center Forum utwierdził nas w przekonaniu, że najemcy chcą współpracować z firmą ECE i planują otwarcia salonów w naszych centrach handlowych. Cały czas mamy w Polsce rynek najemcy, ale widać, że najemcy sami już zaczynają zabiegać o spotkania w firmami deweloperskimi i to jest pocieszające – podsumowuje SCF 2013 Leszek Sikora.