Wolfgang Idl, director retail Immofinanz Group
Wolfgang Idl, director retail Immofinanz Group

– W branży nieruchomości handlowych wymiana pomysłów i informacji o nowych projektach, jak również utrzymywanie i zdobywanie nowych kontaktów niewątpliwie ogrywają ważną rolę. Shopping Center Forum zapewnia odpowiednią platformę do spotkań na szczeblu międzynarodowym z różnymi osobami z branży – i jest to dokładnie to, czego oczekiwaliśmy od tego typu wydarzenia – powiedział portalowi Retailnet Wolfgang Idl, Director Retail, Immofinanz Group.

– Udało nam się zintensyfikować kontakty osobiste z firmami wynajmującymi u nas powierzchnie i zdobyć nowych, potencjalnych klientów. Stąd też możemy stwierdzić, że spotkania podczas targów okazały się bardzo owocne – dodał Wolfgang Idl.

Immofinanz Group to jedna z największych w Europie firm z branży nieruchomości. W Polsce koncentruje się na budowie wysokiej klasy projektów inwestycyjnych w segmentach nieruchomości biurowych w Warszawie oraz handlowych w innych miastach.. W centrum Lublina firma aktualnie buduje centrum handlowe Tarasy Zamkowe, z przeznaczeniem pod handel, rozrywkę i relaks, o powierzchni pod wynajem 38 tys. mkw. Otwarcie obiektu planowane jest na jesień 2014 roku.

Ponadto firma realizuje parki handlowe Stop.Shop., które są lokalizowane w pobliżu miejscowości liczących od 30 tys. do 150 tys. mieszkańców. Obiekty te mają powierzchnię najmu między 4 tys. mkw. a 15 tys. mkw. Obecnie w Polsce działa jeden park handlowy Stop.Shop. w Legnicy. Jednak Immofinanz Group planuje wybudować w Polsce 10 Stop.Shop.-ów w przeciągu następnych 2 lat.