Oracle rozwiązania dla ecommerce

Oracle, dostawca oprogramowania i rozwiązań technologicznych dla firm wprowadził nowe usługi związane z obsługą danych w chmurze. Uruchomił też platformę do handlu aplikacjami mobilnymi. Serwis o nazwie Oracle Cloud Marketplace umożliwia publikowanie, przeglądanie i kupowanie najnowszych rozwiązań dla biznesu.

Firmy coraz częściej przenoszą swoje systemy informacyjne do chmury. Aby wzmocnić swoją pozycję na rynku dostawców usług technologicznych i konkurować z innymi gigantami, takimi jak Amazon Web Services, Oracle rozwija portfolio produktów związanych z obsługą danych w chmurze. Ostatnio firma wprowadziła 10 nowości,np. usługę Compute Cloud, która umożliwia klientom prowadzenie całą działalność w chmurze. Wprowadzono też funkcję Object Storage Cloud, która pozwala przechowywać i stale edytować dużą ilość danych. Inna usługa, Database Cloud umożliwia zarządzanie bazą danych. Klienci mogą też korzystać z Document Cloud, która pomaga udostępniać pliki i synchronizować treści pomiędzy urządzeniami stacjonarnymi i mobilnymi.

Oracle to jeden z wiodących dostawców rozwiązań technologicznych dla detalistów internetowych. Do jego klientów należy ponad pięć tysięcy sprzedawców online z wszystkich sektorów e-commerce, działających w 68 krajach. Oracle dostarcza im pakiety aplikacji biznesowych, a także rozwiązania umożliwiające przechowywanie danych. Z usług firmy korzysta 20 liderów światowego e-handlu. Ostatnio do grona klientów dołączyły firmy takie jak: Ribeiro, River Island, Coldwater Creek czy  Beijing Hualian Group.

„Aby uświadomić sobie prawdziwe korzyści, jakie płyną ze stosowania chmury obliczeniowej, firmy potrzebują elastycznych, wiarygodnych i bezpiecznych usług, stworzonych z myślą o zaspokojeniu ich biznesowych potrzeb” – komentuje Thomas Kurian,wiceprezes do spraw rozwoju produktu w Oracle. „Posiadając najszerszy na świecie wybór oprogramowania do pracy w chmurze dedykowanego przedsiębiorcom, Oracle ma szansę spełnić te oczekiwania. Rozszerzając portfolio bogatych w funkcje, zintegrowanych i bezpiecznych produktów, Oracle utrzymuje się na pozycji lidera na rynku informatyzacji”.

Firma wprowadziła również Oracle Cloud Marketplace, wirtualną platformę handlową dla biznesu. Umożliwia ona klientom przeglądanie, ocenę i kupowanie oprogramowania dla firm. Użytkownicy platformy mogą również tworzyć, rozszerzać i integrować aplikacje z dostępnymi uprzednio w ofercie Oracle aplikacjami typu SaaS (software-as-a-service, czyli oprogramowanie jako usługa to jeden z modeli chmury obliczeniowej). Klienci korzystający z  Oracle Cloud Marketplace mogą także udostępniać własne aplikacje i w ten sposób dotrzeć do potencjalnych klientów.

„Aby pozostać konkurencyjnym w dzisiejszym otoczeniu biznesowym, przedsiębiorcy coraz intensywniej adaptują innowacyjne rozwiązania, które wspierają ich w codziennej działalności. Partnerzy Oracle wykorzystują nasze produkty do szybkiego tworzenia aplikacji, rozszerzania ich oraz integrowania z oprogramowaniem SaaS” – komentuje Steve Miranda, wiceprezes do spraw rozwoju aplikacji w Oracle.