Multi Development na SCF 2013

W tegorocznej jesiennej edycji Shopping Centre Forum Multi Development po raz drugi zaprezentowało swój projekt Forum Radunia. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zrealizować wszystkie założone cele, zarówno ze sfery negocjacji, jak i promocji projektu. Podpisaliśmy nowe umowy najmu i sfinalizowaliśmy rozmowy w sprawie kolejnych – powiedziała portalowi Retailnet Małgorzata Słowik, Head Leasing w Multi Development Poland sp. z o.o.

– Współpraca z organizatorami Shopping Centre Forum układała się wyśmienicie, atmosfera miejsca była świetna, a samo wydarzenie doskonale wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez branżowych.

– Bardzo pozytywnie oceniamy nasz udział w targach. To największe wydarzenie tego typu w Polsce, a jego popularność, o której świadczy duża liczba najemców i deweloperów, zdecydowanie pokazuje, że tego typu przedsięwzięcia na polskim rynku są potrzebne – dodała Małgorzata Słowik.

Forum Radunia (62 tys. mkw. powierzchni handlowej) w Gdańsku to wielofunkcyjny kompleks urbanistyczny powiązany z rewitalizacją obszaru historycznego Targu Siennego i Rakowego. Projekt stworzy w centrum Gdańska nowe miejsce łączące kulturę, handel, rekreację, rozrywkę, usługi, działalność biurową oraz ogólnodostępne parkingi. Istotną częścią projektu jest realizacja obiektów użyteczności publicznej takich jak Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska, przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej i drogowej oraz budowa ulicy Nowe Podwale Grodzkie. Zadbano także o doskonałe skomunikowanie kompleksu dzięki bezpośredniej dostępności nowego transportowego Węzła Integracyjnego skupiającego przystanki tramwajowe, autobusowe oraz nową stację kolejową Gdańsk Śródmieście. Zakończenie budowy projektu planowane jest na 2016 rok.

Multi Development Poland jest częścią Multi Corporation, będącej liderem na europejskim i tureckim rynku deweloperów oraz zarządców śródmiejskiej przestrzeni handlowej. Działania te są wspierane przez firmy zależne zajmujące się budową, inwestowaniem, zarządzaniem aktywami oraz zarządzaniem centrami handlowymi.

Multi inwestuje, buduje i zarządza wielofunkcyjnymi centrami handlowymi oraz projektami rewitalizacji przestrzeni śródmiejskich, które są innowacyjne, unikatowe, atrakcyjne oraz realizowane zgodnie z polityka zrównoważonego rozwoju.