Bricomarche
Bricomarche

25 września Grupa Muszkieterów, będąca największym europejskim zrzeszeniem niezależnych przedsiębiorców zarządzających supermarketami Intermarché i Bricomarché, otworzyła w Polsce kolejny market budowlany. Sklep powstał w Przeworsku i jest 91. supermarketem typu „dom i ogród” należącym do tej sieci w naszym kraju. Do końca roku Muszkieterowie planują otwarcie w Polsce jeszcze dwóch takich obiektów.

W ciągu 13 lat istnienia na polskim rynku, sieć Bricomarché stała się drugą co do wielkości siecią franczyzową branży DIY (zrób to sam). Obecnie posiada 91 sklepów, ale zgodnie ze strategią planuje dalszy rozwój i otwarcia kolejnych supermarketów w całej Polsce, w szczególności w centralnej i wschodniej części kraju.

Otwarty supermarket Bricomarché w Przeworsku ma całkowitą powierzchnię ponad 2,7 tys. mkw. Wiosną 2014 roku przy sklepie zlokalizowany zostanie także ogród zewnętrzny o wielkości 1,5 tys. mkw. Do dyspozycji klientów przeznaczony jest  parking z 80 miejscami. Na przyszły rok planowane jest z kolei otwarcie w pobliżu supermarketu Intermarché oraz Bricomarché stacji paliw działającej pod szyldem pierwszej sieci oraz myjni bezdotykowej.

– Zapotrzebowanie Polaków na produkty i usługi dla domu i ogrodu wciąż rośnie. Aby dawać zatem klientom możliwość wyboru i oferować im jak najszerszy asortyment, a także wzmacniać naszą pozycję na rynku marketów budowlanych, nasza sieć wciąż dynamicznie się rozwija, a sklep Bricomarché w Przeworsku jest kolejnym punktem na polskiej mapie supermarketów typu „dom i ogród”. Mamy nadzieję, że wkrótce świętować będziemy otwarcie setnego sklepu naszej sieci w Polsce – podkreśla Eliza Orepiuk, kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Oprócz Bricomarché, w Przeworsku działa już supermarket spożywczy Intermarché. W całym województwie podkarpackim Grupa Muszkieterów posiada obecnie 8 supermarketów spożywczych oraz budowlanych.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem 230 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie niespełna 190 supermarketów Intermarché i 91 Bricomarché. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: w Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2012 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły ponad 39 miliardów euro.