Wizualizacja Poznań City Center

TriGranit Development Corporation, Europa Capital LLP oraz PKP SA zostały nagrodzone za projekt zintegrowanego centrum handlowo-komunikacyjnego Poznań City Center.

Poznań City Center, jedna z największych inwestycji o charakterze handlowo-usługowym w Polsce, zdobyła nagrodę pięciu gwiazdek w kategorii Najlepszego Obiektu Wielofunkcyjnego w Polsce, a także wyróżnienie w kategorii Najlepszego Obiektu Handlowo-Usługowego w Polsce. Doceniony został w ten sposób innowacyjny charakter projektu. Nagrody te, jak poinformowano, są wyrazem uznania dla ogromnego zaangażowania funduszu Europa Capital LLP oraz firm TriGranit Development Corporation i PKP SA w powstanie Poznań City Center.

Poznań City Center – PCC – to wielofunkcyjne i w pełni zintegrowane centrum handlowe połączone z dworcem autobusowym, trzypoziomowym parkingiem samochodowym oraz nową siecią dróg publicznych i połączeń komunikacyjnych. Otwarcie kompleksu zaplanowane jest na 25 października 2013 roku.

– European Property Awards to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w branży nieruchomości i inwestycji. Eksperci z rynków międzynarodowych oceniają projekty i wybierają najlepsze realizacje. Sukces Poznań City Center osiągnięty jeszcze przed otwarciem obiektu traktujemy jako ogromny zaszczyt i powód do dumy – podkreślił Árpád Török, dyrektor generalny TriGranit Development Corporation.

– Jesteśmy niezwykle dumni z wyróżnień jakie Poznań City Center otrzymało w przededniu swojego oficjalnego otwarcia, a także z tego iż udało nam się stworzyć jedno z najlepszych centrów handlowych w Europie Środkowej i zapewnić mieszkańcom Poznania najwyższej klasy infrastrukturę komunikacyjną.  Poznań City Center to przedsięwzięcie reprezentatywne dla strategii firmy Europa Capital, która zakłada inwestowanie w prestiżowe obiekty realizowane we współpracy z doświadczonymi partnerami z Europy Środkowej – powiedział James Pennington, manager ds. zarządzania aktywami na Europę Środkową funduszu Europa Capital.

– Bogata i konkurencyjna oferta sklepów i restauracji w Poznań City Center, w połączeniu z idealną lokalizacją, dogodnym dojazdem, możliwością zaparkowania samochodu a także kombinacją funkcji komunikacyjnych i handlowych to gwarancja naszego sukcesu. Warto wspomnieć, że centrum powstało na terenach, które pozostawały niezagospodarowane przez wiele lat. Ten blisko dziewięciohektarowy obszar poindustrialnych nieużytków zabudowany nowoczesną architekturą będzie teraz pełnił rolę nowego centrum miasta – skomentował Tomasz Lisiecki, dyrektor TriGranit Development Polska.

Przypomnijmy, w Poznań City Center będzie 230 sklepów i punktów usługowych, dworzec PKS z 19 stanowiskami, trzypoziomowy parking z miejscami parkingowymi dla 1, 5 tys. samochodów.