Galeria Pomorska
Galeria Pomorska

Spółka Resolution Property uzyskała pożyczkę w wysokości 55,8 mln euro na refinansowanie zadłużenia oraz rozbudowę centrum handlowego Galeria Pomorska w Bydgoszczy. Kwota została udzielone przez bank PBB Deutsche Pfandbriefbank dla funduszu Resolution Real Estate Fund III, którym zarządza spółka.

Resolution Property planuje powiększyć Galerię Pomorską o 9,5 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz o wielopoziomowy parking na 900 miejsc. Firma dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę nowej części galerii.

Galeria Pomorska jest jednym z najdłużej istniejących centrów handlowych w Bydgoszczy, otwartym w kwietniu 2003 roku. Galeria o powierzchni 30 tys. mkw. GLA położona jest przy ul. Fordońskiej 141. W obiekcie znajduje się hipermarket Carrefour oraz 100 sklepów, jak H&M, Reserved, Cubus, Claire’s Smyk, Empik, KappAhl, Takko, CCC, Douglas, Rossmann, Delta Sport, RTV Euro AGD, KFC oraz McDonald’s. Fundusz Resolution Real Estate Fund III kupił centrum handlowe Galeria Pomorska w 2010 roku.

Resolution Property to firma specjalizująca się w dziedzinie zarządzania funduszami nieruchomościowymi oraz inwestycyjnymi na rynku brytyjskim i europejskim. Resolution Property została założona w 1998 roku i od tego czasu za pośrednictwem trzech zarządzanych przez siebie funduszy zgromadziła aktywa o łącznej wartości ponad 2 mld euro. W grudniu 2007 roku firma zakończyła sukcesem swój ostatni projekt (Resolution Fund III), gromadzenia kapitału w wysokości 808 milionów euro pochodzących od europejskich i amerykańskich inwestorów, w tym od kilku amerykańskich inwestorów kapitałowych i instytucjonalnych. Resolution Fund III rozporządza środkami na sumę 400 mln euro przeznaczonych na inwestycje na europejskich rynkach nieruchomości. Nabycie w 2010 r. Galerii Pomorskiej zapoczątkowało realizację strategii stworzenia w ciągu najbliższych 12 – 18 miesięcy portfolio nieruchomości handlowych w Polsce o łącznej wartości do 500 mln euro, co stanowiłoby 20 proc. aktywów funduszu. Resolution Property ma na celu inwestowanie w centra handlowe na terenie Polski, które stwarzają możliwości aktywnego zarządzania, renowacji i przebudowy.