Flipkart, największy indyjski sprzedawca internetowy pozyskał kolejnych 160 milionów dolarów kapitału na dalsze inwestycje. Jak podaje Sachin Bansal, współzałożyciel i prezes firmy, w tym roku na rozwój spółki udało się  w sumie zdobyć 360 milionów dolarów

Kwota będzie przeznaczona na doskonalenie technologii, firma planuje bowiem współzawodniczyć z największymi sprzedawcami internetowymi świata, takimi jak Amazon czy eBay. Na razie Flipkart jest chroniony przez indyjskie prawo, które zakazuje zagranicznym firmom bezpośredniej i niezależnej działalności handlowej. Mimo to sprzedawca chce na wszellki wypadek umocnić swoją pozycję.

Według informacji podanych przez agencję PTI, kwota 360 milionów dolarów jest rekordową inwestycją pozyskaną jednorazowo przez indyjską firmę. „Cieszymy się na współpracę z grupą inwestorów, którzy wierzą w naszą strategię biznesową i zgadzają się z naszymi długoterminowymi celami” – komentuje Bansal.

Flipkart został założony w 2007 r. przez byłych pracowników Amazona, Sachina Bansal i Binny Bansal. Serwis powstał jako internetowa księgarnia i szybko rozwinął się na indyjskim rynku. Obecnie witryna oferuje szerszą gamę produktów i często uważana jest za firmę, która rozpowszechniła e-handel w Indiach. W kwietniu sprzedawca uruchomił platformę sprzedażową dla niezależnych handlowców.

Obroty firmy osiągnęły  w zeszłym roku 77 milionów dolarów, a Bansal przewiduje, że do 2015 r. przekroczą miliard dolarów.