Respublika
Respublika

Centrum handlowo-rozrywkowe Respublika budowane na Ukrainie zostanie oddane do użytku na koniec 2014 roku. Jak poinformowali przedstawiciele K.A.N. Development LLC obiekt jest gotowy w 50 proc.

– Prace na terenie budowy przebiegają zgodnie z harmonogramem. Obiekt jest gotowy w ponad 50 proc. Wstępna data otwarcia to czwarty kwartał 2014 roku – poinformował Emil Chief executive oficer, Solov’ev, K.A.N.DevelopmentLLC.

Jak poinformowano, na terenie inwestycji zakończono montaż dziewięciu kopuł w dachu obiektu oraz rozpoczęto prace związane z montażem kolejki w parku rozrywki.   

Całkowita powierzchnia Respubliki to blisko 300 tys. mkw. w tym powierzchnia GLA – 135 tys. mkw. W kompleksie znajdzie się 450 sklepów i ponad 50 punktów gastronomicznych. W ramach kompleksu pojawią sie tam ponadto pierwszy na Ukrainie kryty park rozrywki o powierzchni ok. 23 tys. mkw. z kolejką rollercoaster oraz hotel.

Wśród najemców Respubliki znajdzie się m.in. hipermarket Auchan ( 16 tys. mkw. powierzchni), sklep meblowy o powierzchni 9,5 tys. mkw. oraz sklep sportowy o powierzchni 4 tys.. mkw. Część rozrywkową poza parkiem rozrywki uzupełni multipleks kinowy oraz klub bowlingowy i fitness center.

Szacowany koszt inwestycji to 350 mln dolarów.

Inwestorem obiektu jest Megapoliszhitlobud LLC, deweloperem K.A.N. Development LLC, a generalnym wykonawcą K.A.N. Stroy Group LLC. Za komercjalizację projektu odpowiada UTG LLC. Osobą odpowiedzialną za leasing obiektu jest m.in. Alexey Pashunov, Tel.: +38 044 499 62 54, Mob.: +38 095 860 89 45, E-mail: [email protected]