Wizualizacja Galerii Galena

Spółka P.A. Nova dostała pozwolenie na budowę Galerii Handlowej Galena w Jaworznie. Dokument został wydany przez Urząd Miejski w tym mieście.

Rozpoczęcie budowy galerii przewidziano na wiosnę przyszłego roku, a otwarcie na rok 2015. Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze i dalsza komercjalizacja. W galerii znajdą się: kino, czołowe marki z branży odzieżowej, obuwniczej, punkty usługowe, jubilerskie i restauracje. Uzyskując pozwolenie na budowę możemy przejść do kolejnego etapu realizacji inwestycji – powiedziała portalowi Retailnet Katarzyna Zdunek, dyrektor zarządzający P.A. Nova Management.

Powierzchnia całkowita Galerii Galena będzie liczyć około 84 tys. mkw. Powierzchnia handlowa wyniesie prawie 32,5 tys. mkw. Firma P.A. Nova przewidziała również parking dla samochodów na 835 miejsc. Obiekt powstanie na działce po dawnym kopalnianym szybie Kościuszko. Teren znajduje się w samym centrum Jaworzna przy ulicy Grunwaldzkiej, naprzeciwko hali widowiskowo-sportowej. Inwestycja cieszy się zainteresowaniem wśród chętnych najemców i z pewnością zadowoli mieszkańców Jaworzna, które jest prawie ostatnim 100-tysięcznym miastem w Polsce bez galerii handlowej.

P.A. Nova jest inwestorem i generalnym wykonawcą Galerii Galena w Jaworznie. Firma oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych, posiada również własne obiekty handlowe. Między innymi galerie i parki handlowe w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców takie jak Galeria Sanowa w Przemyślu, Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie Koźlu oraz obiekty w Kluczborku, Stalowej Woli, Chorzowie, Raciborzu i Andrychowie.