Wizualizacja Galerii Bursztynowej

26 października 2013 roku odbyło się otwarcie Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu. Wartość inwestycji szacowana jest na 450 mln zł.

Powierzchnia całkowita kompleksu Trzy Korony wynosi 90 tys. mkw. To największe tego typu wielofunkcyjne centrum handlowe w regionie. Zatrudnienie znalazło tu 1,2 tys. pracowników. Inwestorem i zarządcą jest warszawska spółka należąca do grupy CD Locum.

Galeria Trzy Korony mieści się przy ul. Lwowskiej 80. W obiekcie znajduje się ponad 120 punktów handlowo – usługowych na powierzchni ponad 35 tys. mkw. Do dyspozycji klientów zostanie oddany parking na prawie 800 pojazdów.

Obecnie wynajęte jest  95 proc. powierzchni. Jak poinformowowali redakcję Retailnet przedstawiciele inwestora, prowadzone są dalsze rozmowy i kolejne negocjacje z pozostałymi partnerami biznesowymi, uwzględniające komplementarność i skład branżowy obiektu.

Galeria Trzy Korony powstawała przez 2,5 roku. W dniu 8 października 2010 roku inwestor otrzymał pozwolenie na budowę, zaś roboty budowlane rozpoczęły się 28.02.2011 roku. Koncepcja architektoniczno – budowlana Trzech Koron oraz logotypu obiektu wykonana została przez biuro projektowo – doradcze Arkus z Gliwic.

Obiekt należy do Grupy CD Locum. Portfolio zrealizowanych przez firmę projektów zawiera m.in.: Centrum handlowe Max w Tarnowie (2001), centrum handlowe Dąbrowiak w Dąbrowie Tarnowskiej (2001), a także galerie handlowe w Dębicy, Mielcu i w Bochni.