Spółka LPP wynajęła łącznie ponad 3,1 tys. mkw. w powstającej w Starogardzie Gdańskim Galerii Neptun. W obiekcie znajdą się sklepy należących do spółki marek: Reserved, Sinsay, Mohito, House i Cropp. Umowę z inwestorem podpisała też spółka Cinema City Poland.

– Rozmowy z potencjalnymi najemcami nabrały tempa po wmurowaniu kamienia węgielnego pod inwestycję, które miało miejsce w czerwcu tego roku. Trwająca już budowa, która przebiega zgodnie z harmonogramem, świetna lokalizacja działki oraz prestiżowi, dobrze rozpoznawalni na rynku, najemcy, którzy, już na rok przed otwarciem, zdecydowali się wybrać Galerię Neptun, to argumenty doceniane przez firmy, z którymi obecnie prowadzimy rozmowy dotyczące kolejnych lokali – mówi Tomasz Górski, starszy negocjator, dział powierzchni handlowych, Cushman & Wakefield.

W Galerii Neptun swoje lokale handlowe będzie miało pięć marek LPP SA: Reserved (1594 mkw.), Sinsay (377 mkw.), Mohito (375 mkw.), House (378 mkw.) i Cropp (378 mkw.). Każdy ze sklepów będzie dysponował pełnowymiarowym lokalem, zgodnym ze standardami danej marki, oferującym jej pełen asortyment.

Z kolei spółka Cinema City Poland wynajęła w obiekcie powierzchnię ok. 1,8 tys. mkw., na której powstanie 6-ekranowy multipleks. Kino będzie w stanie pomieścić około 1 tys. widzów.

Galeria Neptun powstaje na terenach po byłej fabryce obuwia Neptun przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Jana Pawła II, w centrum Starogardu Gdańskiego. Całkowita powierzchnia centrum handlowego wyniesie 54 tys. mkw., z czego ok. 25 tys. mkw. przeznaczonych będzie na wynajem. Projekt przewiduje dwie kondygnacje naziemne oraz parking podziemny na 636 miejsc. Planowana data otwarcia to jesień 2014 r.

Deweloperem obiektu jest Galeria Neptun sp. z o.o. sp. k. ze Starogardu Gdańskiego utworzona przez starogardzkich przedsiębiorców – Tomasza Pastwę i Mariusza Szwarca. Generalnym wykonawcą jest firma Dekpol Sp. z o.o.

Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację galerii jest międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.