Lokal Subway
Lokal Subway

Galeria Słoneczna stanie się od 30 października drugim miejscem w Radomiu,w którym będzie dostępna oferta Subway. Radomska restauracja jest 81 punktem sieci na polskim rynku. Lokal Subway znajduje się w strefie food court, na pierwszym piętrze galerii i zajmuje powierzchnię 35 mkw.

Michael Moritz, właściciel drugiego punktu w Radomiu, wprowadzał koncept Subway do Polski. Pięć pozostałych należących do niego restauracji działa w Warszawie. Obecnie prawie połowa franczyzobiorców sieci Subway w Polsce prowadzi więcej niż jedną restaurację marki.

– Właściciele restauracji Subway decydują się na otwarcia kolejnych lokali w momencie, kiedy widzą, że na rynku jest na nie zapotrzebowanie i że dają one możliwość uzyskania realnego zwrotu z inwestycji, powiedział Michał Dorszewski, agent rozwoju marki. – Przed każdym otwarciem wraz z franczyzobiorcami bardzo dokładnie analizujemy wszystkie wskaźniki, aby prowadzenie restauracji było jak najbardziej dochodowym biznesem.

Dziś sieć Subway liczy ponad 40 tys. restauracji w 103 krajach i jest największą siecią restauracji na świecie. Pierwsza restauracja Subway w Polsce powstała w 2000 roku w Warszawie, w okolicy Giełdy Papierów Wartościowych. Obecnie sieć liczy 81 punktów w całym kraju, a kolejnych 10 jest w budowie. Restauracje Subway słyną z amerykańskich sandwiczy przyrządzanych na oczach klienta.

Historia marki Subway rozpoczyna się w 1965 roku w Bridgeport w stanie Connecticut (USA). Wtedy właśnie przedsiębiorczy siedemnastolatek Fred DeLuca, żeby zdobyć pieniądze na studia, otwiera „Pete’s Super Submarines”, bar z sandwiczami przypominającymi łodzie podwodne, Pomaga mu w tym przyjaciel Peter Buck. Restauracja szybko zdobywa popularność, otwierają się kolejne lokale a nazwa zostaje skrócona do Subway.