Spółka Vantage Development, realizująca obecnie kilka projektów zarówno mieszkaniowych, jak i komercyjnych, rozpoczyna pracę nad nowym przedsięwzięciem, tym razem w segmencie obiektów handlowych.

 – Przygotowywane projekty wkroczyły właśnie w pierwszą fazę realizacji. Spółka zakłada na samym początku wybudowanie dwóch parków handlowych w Zielonej Górze oraz we Wrocławiu. Obecnie posiadamy już pozwolenie na budowę  w Zielonej Górze, w ramach którego wybudowany zostanie obiekt handlowy wraz z budynkiem biurowym. Jeśli chodzi o projekt wrocławski, to trwają właśnie prace projektowe – mówi Henryk Wojciechowski, dyrektor rozwoju i komercjalizacji Vantage Development

Firma Vantage Development planuje wybudowanie podobnych obiektów także w kilku innych miastach w Polsce. W pierwszej kolejności powstają dwie inwestycje – właśnie we Wrocławiu oraz Zielonej Górze.

Wybór tych lokalizacji, jak poinformowali przedstawiciele inwestora, nie był przypadkowy. W ocenie pomysłodawców projektu są to miasta perspektywiczne, o bardzo dużym potencjale, czego podstawowym wskaźnikiem jest duża siła nabywcza mieszkańców.

Poza Wrocławiem i Zieloną Górą spółka analizuje obecnie kolejne lokalizacje i poszukuje terenów pod inwestycje w miastach o populacji przekraczającej 40 tys. mieszkańców.

Obiekt Grona Park w Zielonej Górze będzie posiadał ponad 4 tys. mkw. powierzchni, z czego 1 tys. zostanie przeznaczony pod wynajem biur. Inwestycja we Wrocławiu będzie dysponować powierzchnią  7 tys. mkw.

Rozpoczęcie budowy obiektów przewidziane jest na wiosnę 2014 roku, obecnie  trwa  proces ich komercjalizacji. Finalizowane są już umowy z kluczowymi najemcami  z branży spożywczej, RTV oraz modowej, których punkty handlowe znajdą się zarówno w budynku wrocławskim, jak i w Zielonej Górze.

Vantage Development SA to firma deweloperska, realizująca projekty w segmencie mieszkaniowym i biurowym. Spółka skupia obecnie swoją działalność na rynku wrocławskim, jednak przyjęta strategia zakłada dywersyfikację przychodów poprzez rozpoczęcie realizacji projektów w innych miastach oraz wejście w segment nieruchomości handlowych. Najważniejszymi realizowanymi obecnie wieloetapowymi projektami spółki są Promenady Wrocławskie oraz Centauris, gdzie docelowo powstanie łącznie około 212 tys. mkw. powierzchni użytkowej.