W warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy otwarto salon popularnej marki odzieżowej River Island. Salon zlokalizowany został na poziomie 1 galerii handlowej i znalazł się w otoczeniu takich marek jak Simple, W.Kruk i Od Czasu Do Czasu. Jest to 10. salon sieci w naszym kraju.

Na terenie Polski salony River Island działają wyłącznie w centrach handlowych m.in.: w Galerii Bałtyckiej (Gdańsk), CH Kaskada (Szczecin), CH Stary Browar (Poznań), CH Renoma (Wrocław), Silesia City Center (Katowice), CH Plaza (Lublin) oraz w Galerii Mokotów, CH Arkadia, CH Złote Tarasy i Atrium Promenada (Warszawa). Średnia powierzchnia salonów River Island wynosi około 500 mkw.

Jak już informowaliśmy od marca 2013 roku działa nowa spółka odpowiedzialna za rozwój sieci sklepów w Polsce – River Island Fashion sp. z o.o. Firma została utworzona przez Ultimate Fashion sp. z o.o. oraz River Island Clothing Co Limited, Londyn (Wielka Brytania).

River Island Clothing Co Limited (Londyn, Wielka Brytania) jest właścicielem marki River Island. Brand ten istnieje na rynku od ponad 60 lat. Spółka posiada sieć prawie 300 sklepów na świecie m.in.: w Wielkiej Brytanii, Irlandii, w Azji, na Bliskim Wschodzie i w Europie.

River Island słynie z odważnego łączenia dwóch trendów w modzie – Street Fashion oraz High Fashion. Stałymi elementami w asortymencie marki są linie wieczorowa oraz koktajlowa, a także bogato zdobione akcesoria i biżuteria. River Island kieruje swoją ofertę przede wszystkim do młodych, odważnych i aktywnych osób, które podążają za trendami.