Cztery nowe marki odzieżowe, włoskie bistro, sklep i stoisko z artykułami wyposażenia wnętrz oraz paczkomat – to już funkcjonujące nowości w Galerii Emka w Koszalinie. W najbliższych dniach nastąpi otwarcie kolejnych trzech nowych sklepów.

W ramach trwających w koszalińskiej Galerii Emka rewitalizacji i rekomercjalizacji, w ostatnim czasie nastąpiła przebudowa lokali na parterze przy wejściu głównym. W ostatnim czasie funkcjonujący salon Vision Express został przeniesiony do większego lokalu w sąsiedztwie sklepu Vistula. Zyskał dzięki temu nowy wystrój i wysokie wnętrze, stworzony też został zdecydowanie większy komfort zarówno dla klientów jak i personelu. Na przearanżowanej powierzchni swoje miejsce znalazły cztery nowe marki odzieżowe: Wójcik, Moodo, Troll & Drywash. Również na parterze, w sąsiedztwie In Medio został otwarty sklep Best Meble Dekor z artykułami wyposażenia wnętrz i upominkami, natomiast na zewnątrz galerii pod wiatą został uruchomiony Paczkomat.

Sklep Best Meble Dekor oferuje artykuły dekoracyjne oraz użytkowe do biura, domu i ogrodu. Jest także miejscem, w którym można kupić prezent na każdą okazję. Najemca zajął na parterze powierzchnię 45 mkw. Z kolei na I piętrze zorganizowano kiermasz mebli zajmujący powierzchnię 200 mkw.

Na parterze galerii otwarto salon sieci odzieży dziecięcej Wójcik. Salon sieci znalazł się również na parterze i zajął powierzchnię 68 mkw. Na tym samym poziomie działalność rozpoczął także sklep marek odzieżowych Troll i Drywash. Najemca zajął powierzchnię 47 mkw.

Moodo to polska marka odzieżowa dedykowana uczennicom, licealistkom oraz studentkom. Marka zadebiutowała na polskim rynku siedem lat temu, obecnie posiada 130 salonów w całym kraju. Sklep tej sieci zajął na parterze 40 mkw.

Viva Italia to jedna z najbardziej znanych restauracji w Koszalinie. Nowa Viva Italia jest zarówno restauracją jak i barem bistro – cafe, serwującym przysmaki kuchni włoskiej. Najemca gastronomiczny zajął na parterze 111 mkw.

Aktualnie oferta Galerii Emka obejmuje ponad 100 sklepów, punktów usługowych, gastronomicznych i rozrywkowych. Wiodące marki to RTV Euro AGD, Reserved, Rossmann, Sephora, Empik, Tchibo, Camaieu, Yes, Monnari, Vistula. Dla klientów dostępnych jest obecnie 38 salonów odzieżowych, cztery z obuwiem i galanterią skórzaną, siedem sklepów z branży zdrowia i urody, pięć z wyposażeniem domu, trzy sklepy jubilerskie oraz trzy salony księgarsko-multimedialne. Do tego w obiekcie znajduje się 18 punktów usługowych, salon zabaw dla dzieci, szkoła tańca, szkoła języków obcych i siedem lokali gastronomicznych, w tym kawiarnie i restauracje z kuchnią włoską, orientalną, japońską i polską.

W najbliższych dniach swoje sklepy w Galerii Emka otworzą kolejne marki: Unique – butik mody damskiej (I piętro 63 mkw.), salon obuwniczy Tommy (pow. 83 mkw. na I piętrze) oraz salon Próchnik i Tiffi o łącznej powierzchni 101 mkw. na parterze.

LCP Properties, właściciel Galerii Emka, należy do London & Cambridge Properties Ltd, jednej z największych brytyjskich firm na rynku nieruchomości i prywatnych inwestorów w Europie. Inwestuje w centra handlowe, usługowe, obiekty logistyczne i biurowe.