Media Expert co roku otwiera około 50 nowych elektromarketów. Do końca tego roku spółka planuje otwarcie jeszcze około 20 nowych sklepów.

Obecnie w ramach sieci działa 270 placówek, a marka Media Expert obecna jest na rynku od ponad 10 lat.

Media Expert planuje ekspansję przede wszystkim na rynkach miejscowości do 100 tys. mieszkańców.

– W tym roku nowe sklepy sieci pojawią się m.in. w Galerii Brama Pomorza w Chojnicach. Sklep zajmie ponad 1, 3 tys. mkw. powierzchni i ruszy 15 listopada. Kolejna placówka powstanie w Galerii Dekada w Grójcu. Otwarcie zaplanowano na 27 listopada, a sklep zajmie 780 mkw. powierzchni. Następne lokale pojawią się w Galerii Olimp w Lublinie, CH Tu i Teraz w Ełku, CH Marino we Wrocławiu, a także m.in. w Siedlcach, Bytomiu, Mławie, Rabce Zdrój czy Płońsku – poinformowała redakcję Retailnet.pl Julita Milczyńska, reprezentująca sieć Media Expert.

Przypomnijmy, sieć Media Expert w roku 2012 przystąpiła do największej w Europie Grupy Zakupowej Rynku Dóbr Elektroniki Konsumenckiej – Euronics International, osiągającej w 30 krajach europejskich 16 mld euro sprzedaży w 11 tys. sklepów, docierających  do 600 mln konsumentów.

Media Expert to sieć elektromarketów, specjalizująca się w dostarczaniu klientom sprzętu RTV i AGD, multimediów, laptopów, sprzętu fotograficznego, smartfonów. Właścicielem wszystkich elektromarketów jest firma Terg SA.